стрічка

На Волині шахраї телефонують від імені голови ОВА і виманюють гроші

06 Липня 2023, 14:02
На Волині шахраї телефонують від імені голови ОВА і виманюють гроші 1425
На Волині шахраї телефонують від імені голови ОВА і виманюють гроші

На Волині шахраї намагаються виманити кошти від імені голови обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка.

Про це фактчекери проєкту «Брехунець» дізналися від місцевого волонтера Павла Цапюка.

ШАХРАЙСТВО / ФЕЙК

Шахраї телефонують начебто від імені голови Волинської ОВА Юрія Погуляйка. Надсилають на вайбер фейковий лист, у якому зазначають, що начебто посадовець разом з комбригом 100 окремої бригади територіальної оборони збирають на тепловізори, бронежилети. І відповідно просить надіслати кошти.

Варто зауважити, що шахраї просять надіслати кошти на картку приватної сторонньої особи!

СПРОСТУВАННЯ

У пресслужбі голови Волинської ОВА кажуть, що такі шахрайські схеми з’являються не вперше.

«Шахраї від імені голови ОВА, заступників, голів РВА намагаються виманювати кошти. Звісно, що ми повідомляємо про те, що не надсилаємо таких листів. Ніхто з зазначених посадовців не надсилає листів на збір коштів для ЗСУ. Тим більше, Юрій Погуляйко не телефонує і не просить гроші. Це абсурд. Найближчим часом голова запише відеоповідомлення про те, що це все неправда, щоб люди розуміли, як працюють шахраї», – каже керівниця підрозділу Управління інформаційної та внутрішньої політики Волинської ОВА Каріна Мариневич.

Читайте також: На несправжній сторінці голови Волинської ОВА рекламують фейкові виплати

До слова, нещодавно у фейсбуці уже поширювали дезінформацію про те, що голова Волинської ОВА начебто збирає кошти. Тоді про цей факт повідомили в Раду національної безпеки і оборони України, аби сторінки, з яких поширювалася неправдива інформація, заблокували.

Нагадаємо, зовсім нещодавно шахраї створили фейкові сторінки голів ОВА, аби запустити масштабну ворожу кампанію зі створення фейкових сторінок голів обласних і військових державних адміністрацій та наповнення їх фейковою інформацією. 

Читайте також: Шахраї знову розсилають фейкові листи від Волинської ОВА

ВИСНОВОК

Голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко не телефонує до громадян, аби зібрати благодійну допомогу ЗСУ. Лист, який розсилають шахраї начебто від його імені – ФЕЙК і ШАХРАЙСТВО! Вкотре застерігаємо довіряйте лише офіційним джерелам інформації і не давайте ввести себе в оману.

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024