стрічка

«Це ти у фільмі?»: нова фішингова атака у Facebook

04 Липня 2023, 20:16
«Це ти у фільмі?»: нова фішингова атака у Facebook ФАКТЧЕК 41309
«Це ти у фільмі?»: нова фішингова атака у Facebook

Наприкінці червня користувачам українського фейсбуку почали надходити підозрілі повідомлення від знайомих та незнайомих контактів.

Суть надісланого – запитання на кшталт: «Це ти у фільмі?». До цього додають посилання начебто на відеохостинг. Відкривати його ні в якому разі не можна. Про це повідомляють фактчекери проєкту «Брехунець».

ФІШИНГ

«Це ти у фільмі?» – це класична фішингова схема, метою якої є викрадення персональних даних. Якщо ви перейдете за посиланням, то вам запропонують ввести особисту інформацію, як-от: логін, дані для доступу до вашого облікового запису чи кредитної картки.

Іншими наслідками можуть стати встановлення шкідливого програмного забезпечення, злам акаунту та розсилка шахрайських повідомлень уже від вашого імені. Так вірус може швидко поширюватись серед великої кількості користувачів.

Що робити, якщо вам надійшло таке повідомлення?

  • У жодному разі не переходьте за посиланням;
  • Надішліть скаргу на повідомлення в групу підтримки фейсбук;
  • Видаліть повідомлення.

У тому випадку, якщо ви все ж перейшли за посиланням і підозрюєте, що ваш пристрій може бути інфіковано, дотримуйтесь наступних порад:

  • Надішліть скаргу на повідомлення;
  • Змініть пароль свого акаунта;

Перевірте свій пристрій на наявність шкідливого програмного забезпечення. Зазвичай таку функцію пропонують встановлені за замовчуванням антивіруси чи операційні системи. Якщо у вас немає такої функції, можете завантажити відповідну ліцензовану програму.

Будьте обережнішими. Не переходьте за незнайомими посиланнями та не завантажуйте нічого із неперевірених джерел. Дотримуйтесь правил безпеки в інтернеті.

Виконуючи ці поради, ви зможете захистити свій пристрій та персональні дані.

Цікаво, що фішингову атаку «Look it’s you on the video» згадують в англомовних джерелах ще у грудні 2020. Це доволі примітивна шахрайська схема, розрахована на допитливість користувачів та спрямована на викрадення їхніх персональних даних. Раніше у фейсбуці з'являлись подібні віруси «Is this you?» та «Look who died».

 

Коментар
25/06/2024 Понеділок
24.06.2024