стрічка

Митрополиту УПЦ МП Павлу продовжили домашній арешт ще на два місяці

30 Червня 2023, 17:17
Митрополиту УПЦ МП Павлу продовжили домашній арешт ще на два місяці 526
Митрополиту УПЦ МП Павлу продовжили домашній арешт ще на два місяці

Солом'янський районний суд Києва сьогодні, 30 червня, під час засідання продовжив запобіжний захід митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) у вигляді цілодобового домашнього арешту. Його підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі та виправдовуванні дій Росії.

Як повідомляє Суспільне, сьогодні, 30 червня, суд схвалив клопотання прокурора про продовження цілодобового домашнього арешту з носінням браслета ще на два місяці.

Захисники Павла (Лебедя) просили змінити цілодобовий домашній арешт на особисте зобов'язання або нічний домашній арешт. Рішення про продовження цілодобового домашнього арешту вважають незаконним і оскаржуватимуть його у Київському апеляційному суді.

«Доводи, на підставі яких було прийняте вказане рішення, нам невідомі, так як не було оголошено ще повного тексту. Отримаємо повний текст, побачимо, якими доводами користувався слідчий суддя і далі будемо формувати свою правову позицію для подальшої апеляційної скарги», — повідомив в коментарі журналістам адвокат митрополита Павла Микита Чекман.

Читайте такожМитрополиту УПЦ МП Павлу продовжили домашній арешт

Що відомо про справу проти колишнього намісника Лаври Павла

1 квітня СБУ вручила підозру наміснику Лаври та митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ).

У СБУ уточнили, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

Того ж дня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід колишньому намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ МП Павлу (Лебедю). Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того митрополита зобов'язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

13 квітня митрополит Павло звернувся до Офісу омбудсмана щодо порушення права на свободу совісті, віросповідання та дискримінації.   29 травня митрополиту Павлу продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Читайте також: Подеколи спускався з небес: що розповідають про Павла Лебедя в рідному селі на Дубенщині

 

Коментар
06/12/2023 Середа
06.12.2023