Вечірнє зведення Генштабу: ситуація щодо російського вторгнення в Україну 4 червня

Хроніка 466 доби героїчного протистояння українців широкомасштабному російському вторгненню.
Журналісти Район.in.ua фіксують головні події доби у цій публікації.
Звернення Володимира Зеленського наприкінці 466-го дня війни
РДК та легіон «Свобода Росії» пообіцяли передати полонених росіян Україні для поповнення обмінного фонду
Оперативна інформація станом на 18 годину 4 червня щодо російського вторгнення
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
Триває чотириста шістдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої держави.
Сьогодні вночі противник застосував крилаті ракети повітряного базування Х-101/Х-555 та іранські ударні БпЛА “Shahed-136/131”. За уточненою інформацією, силами та засобами повітряних командувань, у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України, знищено 4 із 6 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 6 із 8 ударних БпЛА «Shahed-136/131».
Загалом протягом доби ворог завдав 7 ракетних та 25 авіаційних ударів, здійснив близько 20 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціям наших військ та населеним пунктам. На жаль, є постраждалі серед цивільного населення, пошкоджено приватні житлові будинки, заклади освіти, інша цивільна та адміністративна інфраструктура.
Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України і надалі залишається високою.
Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на повній окупації Луганської та Донецької областей. Протягом доби окупанти здійснили 23 атаки, проте всі вони були відбиті підрозділами сил оборони.
На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін, ознак формування наступальних угруповань не виявлено.
На Сіверському та Слобожанському напрямках противник продовжує зберігати військову присутність у прикордонних з Україною районах. Цієї доби ворог здійснив невдалу спробу проникнення ДРГ через ДК України в районі населеного пункту Зелене Харківської області, також завдав ракетного удару в районі Вовчанськ та авіаційних ударів в районах Івашки, Огірцеве, Гатище Харківської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли населених пунктів Карповичі Чернігівської області; Зноб-Новгородське, Шевченкове, Бруски, Олександрівка, Садки, Басівка, Грабовське Сумської області, а також Івашки, Уди, Червона Зоря, Гоптівка, Красне, Зелене, Стариця, Огірцеве, Гатище, Плетенівка, Вовчанськ, Караїчне, Бударки та Чугунівка на Харківщині.
На Куп’янському напрямку протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії поблизу Новоселівського Луганської області. Артилерійських і мінометних обстрілів противника зазнали Колодязне, Красне Перше, Фиголівка, Новомлинськ, Довгеньке, Кутьківка, Дворічна, Западне, Кислівка, Котлярівка, Табаївка, Берестове Харківської області та Новоселівське Луганської області.
На Лиманському напрямку протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії в районі Білогорівки Луганської області. Артилерійських обстрілів зазнали райони населених пунктів, що поряд з лінією зіткнення Макіївка, Невське, Білогорівка Луганської області та Верхньокам’янське, Торське, Спірне, Роздолівка Донецької області.
На Бахмутському напрямку противник вів наступальні дії в районі Іванівського, успіху не мав. Завдав авіаційних ударів в районах Васютинське, Торецьк, Північне Донецької області. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали райони населених пунктів Васюківка, Оріхово-Василівка, Хромове, Часів Яр, Іванівське, Ступочки, Предтечине, Біла Гора, Диліївка та Нью-Йорк Донецької області.
На Авдіївському напрямку противник наступальних дій не проводив. Завдав авіаційного удару в районі Авдіївки. Здійснив артилерійські обстріли районів населених пунктів Авдіївка, Первомайське, Карлівка Донецької області.
На Мар’їнському напрямку цієї доби противник вів наступальні дії в районі міста Мар’їнка, проте, наші захисники відбили усі 16 атак противника. В той же час, ворог завдав авіаційного удару в межах населеного пункту Мар’їнка. Здійснив артилерійські обстріли населених пунктів Гостре, Мар’їнка, Побєда Донецької області.
На Шахтарському напрямку ворог здійснив обстріли населених пунктів, що межують з лінією бойового зіткнення, в тому числі: Вугледар, Пречистівка та Новоукраїнка Донецької області.
На Запорізькому та Херсонському напрямках противник продовжує вести оборонні дії. Завдав авіаційних ударів в районах Берислав, Веселе Херсонської області. Здійснив артилерійські обстріли населених пунктів Вільне Поле, Зелене Поле, Новопіль, Темирівка Донецької області; Ольгівське, Малинівка, Гуляйполе, Залізничне, Мала Токмачка, Новоандріївка, Степове та Кам'янське Запорізької області; Козацьке, Тягинка, Іванівка, Дніпровське, Кізомис Херсонської області та місто Херсон.
Російські окупанти продовжують зазнавати великих втрат у живій силі. Зокрема, встановлено, що до одного з підрозділів російських окупаційних військ, який діє на тимчасово захопленій території Харківської області, протягом тижня для посилення прибув особовий склад з числа колишніх засуджених громадян російської федерації у кількості близько 500 осіб. Після завдання вогневого ураження Силами оборони України по позиціях противника, близько 100 осіб з числа новоприбулого підкріплення зазнали поранень різного ступеня важкості, зокрема, і не сумісних з життям. Також, після цієї події близько 80 осіб самовільно залишили свої позиції.
Авіація сил оборони за добу завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу.
Нашими захисниками було знищено 1 ворожий розвідувальний БпЛА.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 2 райони зосередження озброєння та військової техніки, склад боєприпасів, 2 зенітно-ракетних комплекси та 2 станції радіоелектронної боротьби противника.
В окупованому Мелітополі пролунали вибухи
Джерело: Міський голова Мелітополя
В окупованому Мелітополі пролунали вибухи. За уточненою інформацією вибух сталося на окраїні Якимівки, на південь від Мелітополя.
Росіяни вивели на бойове чергування у Чорному морі надводний ракетоносій
Джерело: ОК Південь
В Чорне море на бойове чергування виведено надводний ракетоносій.
Напоготові 8 "Калібрів".
Вночі та вранці на Сумщині зафіксували 54 вибухи
Джерело: Сумська ОВА
Обстрілів зазнали Миколаївська, Шосткинська, Свеська, Середино-Будська, Юнаківська громади.
Середино-Будська громада: здійснено мінометний обстріл – 6 вибухів. Також був обстріл БПЛА типу «Шахед»(1 вибух), унаслідок чого пошкодження отримали будівля агрофірми, приміщення майстерні та два приватні автомобілі.
Свеська громада: 1 міну скинули росіяни на територію громади.
Миколаївська громада: був обстріл ударними БПЛА типу «Шахед»(4 вибухи), унаслідок чого пошкоджені нежитлові приміщення. Також був обстріл громади з РСЗВ – 13 вибухів.
Шосткинська громада: здійснено обстріл ударними БПЛА типу «Шахед» (3 вибухи), унаслідок чого пошкодження отримали будівля агрофірми, приміщення майстерні та два приватні автомобілі.
Краснопільська грмада: зафіксовано гранатометний обстріл (АГС) – 20 вибухів).
Юнаківська громада: 6 мін скинув ворог на територію громади.
Також один із шахедів був збитий нашою ППО
Дві російських ракети влучили в аеродром біля Кропивницького
Джерело: Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат
Дві російських крилатих ракети вночі на 4 червня влучили в оперативний аеродром поблизу Кропивницького.
Ігнат не розповів про наслідки, але зазначив, що потрібно посилювати всю Україну ППО.
За добу окупанти вбили чотирьох жителів Донеччини: ситуація по області
Джерело: Донецька ОВА
Напередодні ввечері росіяни обстріляли з Ураганів Гірник Курахівської громади — 1 людина загинула, 7 поранено. Серед поранених — двоє дітей. Під обстріл потрапила територія підприємства у Слов'янській громаді — без жертв.
На Волноваському напрямку ворог обстріляв Велику Новосілку — інформація про постраждалих не надходила.
На Донецькому напрямку, окрім Гірника, під вогнем Уманське Очеретинської громади — пошкоджено будинок і сільгосптехніку.
На Горлівському напрямку 2 людини загинули у Нью-Йорку, у містечку пошкоджено 2 будинки. Під обстрілами Часів Яр — пошкоджено 3 приватні будинки та багатоповерхівку.
На Лисичанському напрямку росіяни стріляли по Званівській громаді: у Званівці пошкоджено будинок, у Переїзному — адмінбудівлю.
Всього за добу росіяни вбили 4 жителів Донеччини, поранили ще 8.
Втрати окупантів від початку повномасштабної війни
Джерело: Генштаб ЗСУ
Зранку росіяни обстріляли Харківщину з гелікоптерів та танків
Джерело: Харківська ОВА
Сьогодні вранці ворог вкотре масовано обстріляв м. Вовчанськ Чугуївського району. В місті пошкоджено адміністративну будівлю, частково зруйновано 2 будинки та господарчі споруди.
Крім того, зранку росіяни з вертольотів обстріляли с. Івашки Богодухівського району. На щастя, без масштабних руйнувань і жертв.
Внаслідок ранкового танкового обстрілу с. Гур'їв Козачок Богодухівського району зафіксоване пряме влучання у будівлю Будинку культури, який зазнав значних пошкоджень.
За добу російські окупанти 56 разів обстріляли Херсонщину
Джерело: Херсонська ОВА
Випустили 287 снарядів з артилерії, мінометів та безпілотників.
Херсон ворог атакував 7 разів, випустивши по місту 39 снарядів.
російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області.
Жертв та постраждалих серед цивільного населення немає.
З-під завалів у Дніпровському районі дістали тіло дитини
Джерело: Дніпропетровська ОВА
Ввечері у Підгородненській громаді Дніпровського району пролунав вибух. Російська ракета влучила у двоповерховий житловий будинок. Під завалами були люди.
Спалахнуло дві пожежі, понівечений також рятувальний підрозділ.
Вночі з-під завалів дому в Підгородненській громаді дістали тіло дівчинки. Їй щойно виповнилося два роки.
Всього постраждали 22 людини, з них 5 - діти.
Дві двоповерхівки, між якими влучила ворожа ракета, частково зруйновані. Пошкоджені й 10 приватних будинків, авто, магазин, газопроводи.
Вночі окупанти атакували Україну дронами та ракетами
Джерело: Повітряні Сили ЗСУ
З 01.00 по 04.00 год 4 червня 2023 року противник застосував п’ять іранських ударних БпЛА «Shahed-136/131» з Брянської області, а також шість крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555 випущено із шести стратегічних бомбардувальників Ту-95мс з району Каспію.
Російське вторгнення: ситуація станом на ранок 4 червня
Джерело: Генштаб ЗСУ
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром