стрічка

На Волині поширили фейк про відновлення графіків відключення світла

19 Травня 2023, 19:13
На Волині поширили фейк про відновлення графіків відключення світла ФАКТЧЕК 481
На Волині поширили фейк про відновлення графіків відключення світла

Під час останнього масованого ракетно-дронового удару по території України  у мережі знову розпочали поширювати повідомлення про начебто повернення графіків відключення світла.

Фактчекери проєкту «Брехунець» перевірили цю інформацію і виявилося, що це ФЕЙК!

ФЕЙК

«Відключення світла за графіком повертаються. Прийнято рішення повернути відключення світла через значний дефіцит електроенергії. Обери своє місто і дізнайся графік відключень».

ПЕРЕВІРКА

За інформацією Міністерства енергетики України станом на 19 травня: внаслідок обстрілів знеструмлені 15 населених пунктів у Запорізькій та Донецькій областях.

У Запорізькій області внаслідок артобстрілів знеструмлені 8 населених пунктів, 4,7 тисячі споживачів залишилися без світла. В Донецькій області через обстріл знеструмлені 7 населених пунктів, без світла залишилися 10,2 тисячі споживачів. Також через обстріли є відключення світла в Миколаївській та Дніпропетровській області.

Внаслідок попередніх обстрілів без світла 19 травня залишалася частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

На Київщині через технологічні порушення було відключено понад 20 тисяч споживачів, переважну більшість уже заживлено.

Загалом за добу після обстрілів енергетикам вдалося повернути світло для 30,4 тисячі споживачів, зокрема й у прифронтових областях.

Також відновили й роботу міждержавної лінії електропередачі з Угорщиною, яка вимкнулася під час атаки росіян. Пошкодження були виявлені на території Угорщини, ліквідацію порушень провели угорські енергетики.

Ми не знайшли інформації про те, що в Україні будуть відновлюватися графіки відключень світла у областях на жодному з офіційних джерел.

ВИСНОВОК

Повідомлення про те, що відключення світла за графіком повертаються – ФЕЙК! Адже без світла залишаються ті області України, які страждають від обстрілів росіян. Як наслідок, фіксуються пошкодження енергетичної інфраструктури, є знеструмлення.  Зокрема часто без електроенергії залишаються прифронтові та прикордонні території.

Енергетики запевняють, що навіть попри надскладну ситуацію після обстрілів енергетична система працює стабільно. Триває ремонтна кампанія на обєктах генерації та мережах.

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024