стрічка

Брехня від скабєєвої, що святкування Великодня у Лос-Анджелесі перетоворилося на ходу трансгендерів

13 Квітня 2023, 20:39
Брехня від скабєєвої, що святкування Великодня у Лос-Анджелесі перетоворилося на ходу трансгендерів ФАКТЧЕК
Брехня від скабєєвої, що святкування Великодня у Лос-Анджелесі перетоворилося на ходу трансгендерів

Росія давно взяла курс на дискредитацію західних країн, використовуючи тему ЛГБТ. Пропаганда таким чином користується великим рівнем гомофобії в російському суспільстві і підживлює наратив, що «Захід загниває».

На днях російська пропагандистка ольга скабєєва поширила дезінформацію про те, що у Лос-Анджелесі свято Великдень перетворилося на ходу трансгендерів. Та опублікувала відео з дійства. Фактчекери проєкту Без Брехні розібралися, що з цим «вкидом» не так.

Ролик скабєєва поширила з меседжем: «Великдень у Лос-Анджелесі перетворився на ходу трансгендерів та боротьбу за права ЛГБТК+ спільноти». 

Відеоролик, який поширила скабєєва, ми перевірили на правдивість і знайшли в американських ЗМІ та в соцмережах ще фото та інші відео з події. Тому відео – справжнє. 

Однак, на цьому «правда» у дописі закінчується. Бо весь інший контекст – дезінформація пропагандистки. Про це далі у матеріалі.

Дійство на відео – Drag March LA (драг-марш у Лос-Анджелесі). Він пройшов у неділю, 9 квітня, на знак протесту проти анти-ЛГБТ-законодавства. Учасники розпочали ходу з мітингу в парку Західного Голлівуду і пройшли бульваром Санта-Моніка. На марш зареєструвалося близько 2500 людей.

Як повідомили американські ЗМІ, у Великодню неділю до драг-маршу приєдналися члени релігійних груп, щоб показати свою підтримку ЛГБТК-спільноті. Захід організували у відповідь на зростаючу риторику, підтримувану християнським націоналістичним рухом, який називає ЛГБТК+ людей «небезпечними» для сімей. 

Раніше по всій країні з’явилося кілька анти-транс і анти-драг законопроектів, які спрямовані на утиски прав вищезгаданих груп. Організатори заявили, що з початку року в США було прийнято близько 400 законодавчих актів. 2 березня губернатор-республіканець Білл Лі з Теннессі підписав закон, який обмежує проведення публічних драг-шоу, ставши першим штатом, який зробив це в цьому році. Закон має на меті обмежити «дорослі кабаре» на публічних територіях, щоб захистити їх від очей дітей.

Нічого не нагадує? Саме так росія вже досить довго бореться за «традиційні цінності». Зокрема, на болотах з 2013 року діє закон про заборону «гей-пропаганди» серед неповнолітніх. А минулого року в росії ухвалили закон про заборону «пропаганди» ЛГБТ серед усіх росіян, включно з дорослими. 

То ж, що у підсумку. Відео, яке поширила російська пропагандистка – справжнє. Однак меседж – дезінформація. Великдень у Лос-Анджелесі не перетворювався на ходу трансгендерів. Цей захід запланували, аби захистити вразливі групи, чиї права намагаються утискати за допомогою анти-транс і анти-драг законопроектів. Тобто до Великодня хода ЛГБТ-спільноти не має ніякого стосунку – це дві окремі події.

Російська пропаганда неодноразово поширює дезінформацію, яка стосується проблем ЛГБТ, аби розпалити ворожнечу і підживити наратив про «загниваючий Захід». Користуючись великим рівнем гомофобії в російському суспільстві, пропагандисти дискредитують західні держави та міжнародні організації. Зокрема й ті, які допомагають Україні під час російського повномасштабного вторгнення.

Коментар
10/12/2023 Неділя
10.12.2023
09.12.2023