стрічка

Мінкульт показав наслідки «хазяйнування» УПЦ МП в Лаврі

12 Квітня 2023, 15:18
Мінкульт показав наслідки «хазяйнування» УПЦ МП в Лаврі 2037
Мінкульт показав наслідки «хазяйнування» УПЦ МП в Лаврі

Комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» продовжила роботу та потрапила до корпусу № 112, що на вулиці Лаврська, 11.

Комісія зафіксувала аварійний стан приміщення, який непридатний для експлуатації та такий, що має явні ознаки руйнування. Про це повідомляють на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Під час процесу обстеження здійснювали безперервну відеозйомку та фотофіксацію стану приміщення, як підтвердження фактів руйнації об'єкта культурної спадщини. Відповідно до частини другої статті 298 Кримінального кодексу України, умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин вважається злочином. 

За результатами обстеження зруйнованого приміщення, Комісія звернулася до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину за ознаками статті 298 КК України. Приміщення Книжкового складу опечатано представниками Заповідника. Слідчі проводять всі необхідні процесуальні дії від огляду приміщення до збору показів свідків. 

Корпус 112 («Книжковий склад» Києво-Печерської лаври, ІІ половина ХІХ століття) є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Споруда є невід’ємним елементом просторової композиції Києво-Печерської лаври, зразком громадсько-суспільної архітектури в стилі класицизму, проєкт якої виконано відомим архітектором П.І. Спарро. 

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі почали зникати ікони 

Коментар
22/02/2024 Четвер
22.02.2024