стрічка

Світло буде: правда про те, що у кожній області України буде один день без відключень

08 Лютого 2023, 08:00
Світло буде: правда про те, що у кожній області України буде один день без відключень ФАКТЧЕК 2975
Світло буде: правда про те, що у кожній області України буде один день без відключень

У мережі поширюють інформацію про один день без відключень світла у кожній області України.

Фактчекери проєкту «Брехунець» перевірили цю інформацію і виявилося, що це ПРАВДА.

ПРАВДА

«Ура! Світло буде цілий день! З 8 лютого в Україні змінять ліміти споживання.  На кожну область протягом двох тижнів почергово буде виділено один день без відключень. В інші дні можливі зміни у звичних графіках. У всій Україні, починаючи з 8 лютого, будуть змінені ліміти споживання. По кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області»

На офіційній сторінці НЕК «Укренерго» у мережі Facebook повідомили, що  почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання.

Оскільки в енергосистемі є дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені.

Важливо те, що графіки включень світла на повний день будуть застосовувати у разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру. Орієнтовний графік режимних вимірів такий:

- 8 лютого: Запорізька, Донецька, Миколаївська області;

- 9 лютого: Харківська, Херсонська, Хмельницька області;

- 10 лютого: Волинська, Київська області;

- 13 лютого: Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Закарпатська області;

- 14 лютого: Полтавська, Черкаська, Рівненська, Луганська області;

- 15 лютого: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська області;

- 16 лютого: Дніпропетровська область;

- 17 лютого: м. Київ, Чернівецька область;

- 20 лютого: Львівська, Одеська.

ВИСНОВОК

Повідомлення про те, що в областях України світло почергово буде кожен день – ПРАВДА. Завдяки вимірам електроенергії під час таких включень енергетики зможуть побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії. 

Таке дослідження, яке називається режимним виміром, дозволяє визначити, скільки саме зараз споживає кожна область за умови нормальної роботи енергосистеми. А також  дадуть можливість враховувати при встановленні лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання, забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності по регіонах.

 Читайте такожНа Волині поширили маніпуляцію про підвищення зарплат енергетикам

 

***

Цей матеріал підготовлений у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключно відповідальністю CID Media Group і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. 

Коментар
19/06/2024 Вівторок
18.06.2024