стрічка

Фейк роспропаганди про першу різдвяну літургію ПЦУ в Києво-Печерській лаврі

10 Січня 2023, 18:43
Фейк роспропаганди про першу різдвяну літургію ПЦУ в Києво-Печерській лаврі ФАКТЧЕК 1824
Фейк роспропаганди про першу різдвяну літургію ПЦУ в Києво-Печерській лаврі

«На першій різдвяній літургії ПЦУ у Києво-Печерській лаврі були присутні лише бойовики та преса» – такий фейк поширили соціальними мережами й ворожими телеграм-каналами.

Про це пише  «Детектор медіа».

У повідомленні йдеться, що у Києво-Печерській лаврі митрополит Епіфаній начебто провів різдвяну літургію лише для військових і преси. Мовляв, решта людей не захотіли брати участь у літургії, адже визнають лише православну церкву московського патріархату, а православну церкву України вважають розкольницькою. Однак це — брехня. 

Як пише StopFake, низка ЗМІ, які висвітлювали богослужіння, зазначили, що на різдвяну службу зібралося багато вірян. З фото й відео видно, що у церкві не лише журналісти, військовослужбовці, а й багато просто вірян. Святкова літургія в лаврі також транслювалася національними телеканалами. На трансляції видно, хто був у храмі під час служби. 

Пропагандисти поширюють цей фейк, щоб переконати всіх, що Православна церква України не популярна серед українців, і таку церкву вважають схизматичною. Тобто такою, яка відділилася від справжньої, канонічної. 

Наприклад, раніше «Детектор медіа» спростовував фейк про те, що Православна церква України нібито не отримувала дозволу від адміністрації заповідника «Києво-Печерська лавра» на проведення богослужіння 7 січня. УПЦ МП назвала намір Епіфанія провести службу в Лаврі спробою «силового захоплення».

Такі фейки потрібні пропагандистам, щоб дискредитувати Православну церкву України, яку вони вважають розкольницькою. Мовляв, вона в Україні нікому не потрібна, її представники порушують закон тощо. Також Росія намагається створити видимість, що українці воліють ходити в храми Московського патріархату.

Читайте також: В монастирі на Рівненщині знайшли російську пропаганду, єпархія каже, що то брехня

 

 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024