стрічка

На Волині СБУ виявила в УПЦ МП тексти молитов за росію та російські «підручники», в яких вихваляють кремлівський режим

08 Грудня 2022, 14:48
На Волині СБУ виявила в УПЦ МП тексти молитов за росію та російські «підручники», в яких вихваляють кремлівський режим 2755
На Волині СБУ виявила в УПЦ МП тексти молитов за росію та російські «підручники», в яких вихваляють кремлівський режим

Служба безпеки обшуки на об’єктах УПЦ (МП), які розташовані у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях.

Про це повідомили в СБУ.

Встановлено, що під час захоплення Херсону місцевий архімандрит – настоятель Успенського собору був присутній у кремлівській залі під час оголошення анексії чотирьох українських регіонів. За декілька днів до звільнення міста священник у супроводі російських загарбників втік до тимчасово окупованих районів півдня України.

 

На території собору співробітники СБУ виявили колекцію ікон, викрадених рашистами з будинку почесного консула Литовської Республіки під час окупації Херсону.

В результаті подальшого огляду церковних приміщень, знайдено перепустки, виписані на ім’я «федерального советника военно-гражданской администрации рф» та російські паспорти місцевих священників. При чому вони отримали їх цього року, під час окупації Херсону рашистами.

За викритими фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Читайте також: СБУ проводить обшуки в Успенському соборі в Херсоні

Крім цього, у Красногірському Свято-Покровському жіночому монастирі на Черкащині, виявлено прапор так званої «новоросії» та бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів.

А на території чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії і Скиту у Житомирській області викрито колишніх кримінальників, які підтримують зв’язок з абонентами рф. Наразі ці контакти перевіряє СБУ.

У ще одному монастирі Житомирщини виявили особу, яка з 2020 року перебуває у загальнодержавному розшуку як безвісти зникла.

Читайте також: На Житомирщині СБУ проводить обшуки в монастирях УПЦ МП

Під час огляду приміщень Свято-Миколаївського Милецького монастиря на Волині знайдено тексти молитов за країну-агресора та російські «підручники», в яких вихваляють кремлівський режим.

Читайте також: СБУ проводить обшуки у монастирях УПЦ (МП) на Волині

Коментар
Код блоку:
28/01/2023 Субота
28.01.2023