стрічка

Санкції проти представників УПЦ МП: усе, що відомо

02 Грудня 2022, 14:57
Московський патріарх Кіріл (Гундяєв) і очільник УПЦ (МП) митрополит Онуфрій (Березовський). Москва, 1 лютого 2015 року. Світлина: АР 3425
Московський патріарх Кіріл (Гундяєв) і очільник УПЦ (МП) митрополит Онуфрій (Березовський). Москва, 1 лютого 2015 року. Світлина: АР

Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Текст документа опублікували на сайті глави держави.

Відповідно до статті 107 Конституції України, президент постановив увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року.

Розглянувши діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії Російської Федерації проти України, з метою забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Кабінетові Міністрів України:

  • внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради України законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи;
  • вирішити невідкладно питання віднесення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті до центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується безпосередньо Кабінетом Міністрів України;
  • вирішити питання функціонального підпорядкування Державній службі України з етнополітики та свободи совісті структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій;
  • забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

2. Державній службі України з етнополітики та свободи совісті забезпечити у двомісячний строк відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законом заходів.

3. Службі безпеки України разом з Національною поліцією України та іншими державними органами, до компетенції яких відносяться питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України.

4. Підтримати внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

5. Застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фізичних осіб згідно з додатком.

6. Кабінету Міністрів України разом зі Службою безпеки України та Національним банком України забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), передбачених пунктом 5 цього рішення.

Список осіб, до яких застосують санкції Зеленський пообіцяв оприлюднити згодом.

Проте, Українська правда, посилаючись на джерела в команді президента, оприлюднила перші прізвища підсанкційних священнослужителів УПЦ МП, зокрема йдеться про намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.

Коментар
Код блоку:
28/01/2023 Субота
28.01.2023