стрічка

СБУ обшукала монастир УПЦ МП на Закарпатті, де черниці закликали до «пробуждєнія матушкі-Русі»

01 Грудня 2022, 12:35
Обшуки в Свято-Кирило-Мефодіївському жіночому монастирі Мукачівської єпархії УПЦ МП ФОТО 2792
Обшуки в Свято-Кирило-Мефодіївському жіночому монастирі Мукачівської єпархії УПЦ МП

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи, які проводила на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ МП на Закарпатті.

Про це пише пресслужба СБУ у телеграм-каналі.

Понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа.

Співробітники СБУ знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.

Серед виявленого правоохоронцями – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність, і наголошується, що росію, Україну та білорусь «нельзя разделить».

Попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха рпц кирила гундяєва, який «благословив» російських військових убивати українців. 

Навіть розробили так звану «пам’ятку», де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували «бути відстороненим від усякого священства».

Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли «русскую зємлю» і закликали до «пробуждєнія матушкі-Русі».

Усі матеріали передадуть на відповідні експертні дослідження.

Вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства. 

«Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України», – йдеться у дописі.

Читайте також: У монастирях на Рівненщині провели обшуки

Коментарі
01 Грудня 2022, 10:53
Отак вони моляться за Україну. Диверсанти московські.
Коментар
02/10/2023 Понеділок
02.10.2023