стрічка

Фейковий супутниковий знімок: Україна на кілька годин залишилися без світла

24 Листопада 2022, 11:08
Фейкове фото 2212
Фейкове фото

23 листопада після чергового обстрілу російськими ракетами у нашій енергосистемі відбувся блекаут. По всій країні зникла електрика, а разом з нею – вода та опалення. Так само виникли проблеми з інтернетом та мобільним зв’язком. Разом із тим у російських спільнотах та телеграм-каналах не вщухає радість від того, що українці на кілька годин залишилися без світла. Там навіть поширюють фото «нічного супутникового знімка», де на мапі яскраво освітленої Європи видно темну пляму у вигляді мапи України.

Про це повідомляють на фейсбук сторінці По той бік новин.

Насправді ця світлина – відфотошоплене пропагандистами фото. На оригінальній світлині NASA зображені вогні європейських міст, в тому числі і в Україні. Цей знімок навіть можна придбати у вигляді картини на мистецьких платформах.

Про те, що картинка фотошоп – говорять і чіткі межі відключення, які збігаються з мапою України. Звідки ростуть ноги відфотошопленої картинки також зрозуміло із самої мапи, бо ж на зображення накладали Україну БЕЗ Криму.

Як насправді виглядав блекаут в Україні можна подивитися на супутниковому фото Європи, зробленого на платформі NASA WORLDVIEW за 23 листопада. Його опублікували журналісти «Схем», порівнявши їх із ситуацією на початку року.

 

 
 
Коментар
26/02/2024 Неділя
25.02.2024