стрічка

У Рівному поширюють фейк, що після ракетного удару від страху померла жінка

21 Листопада 2022, 19:10
У Рівному поширюють фейк, що після ракетного удару від страху померла жінка 1689
У Рівному поширюють фейк, що після ракетного удару від страху померла жінка

У рівненській мережі поширюють повідомлення про те, що начебто після ракетного удару по об'єкту критичної інфраструктури Рівного помера жінка. А сталося це 15 листопада. 

Допис опублікувала подруга загиблої, а журналісти на основі нього зробили публікацію. Інформацію, зокрема, опублікував сайт «Інформаційний потік Рівне».

Перевіривши цю публікацію, фактчекери проєкту «Брехунець» дійшли висновку, що це – ФЕЙК.

ФЕЙК

Зазначимо, що публікація новинного ресурсу не надто інформативна. Одним реченням автори повідомляють про те, що один з ворожих «прильотів» по місту став фатальним для місцевої жительки.

Опісля журналісти дослівно цитують допис подруги загиблої, яка описує якою була жінка за життя. Стверджує, що та загинула, бо «злякалася бомби, яка прилетіла в місто Рівне» та публікує спільне фото.

 

СПРОСТУВАННЯ

Як розповідає заступник директора рівненської «екстренки» Олег Ушкевич, під час сигналу повітряної допомоги до них надійшов виклик від працівників одного з продуктових магазинів Рівного, що жінці стало зле. Вона втратила свідомість. Приїхавши на виклик, медики намагалися реанімувати пацієнтку, втім вона померла.

Лікар зауважує, що покійні було 40 років та мала хронічні захворювання. Це й стало причиною фатальності. Додає, смерть від страху – надумана річ, до того ж вона є малоймовірною.

Каже, те, що у рівнянки сталося фатальне ускладнення під час повітряної тривоги – не більше, аніж збіг обставин.

ВИСНОВОК

Смерть від страху є малоймовірною. Тож твердження, що рівнянка померла, злякавшись «прильоту» по місту – ФЕЙК. Жінка мала хронічні захворювання, які й стали причиною фатальності.

 

***

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.

 

 

Коментар
06/12/2023 Вівторок
05.12.2023