стрічка

Маніпуляція лукашенка про «розгортання угруповання військ»

10 Жовтня 2022, 18:59
Маніпуляція лукашенка про «розгортання угруповання військ» ФАКТЧЕК 3004
Маніпуляція лукашенка про «розгортання угруповання військ»

Лукашенко заявив про розгортання спільного регіонального угруповання військ… А воно ж існує уже 20 років!

Опозиційний Telegram-канал «Беларускі Гаюн» спростовує чергову маніпуляцію лукашенка.

Сьогодні лукашенко заявив, що він нібито домовився з путіним про розгортання спільного регіонального угруповання військ.

«У зв'язку із загостренням на західних кордонах Союзної держави ми домовилися про розгортання регіонального угруповання російської федерації та республіки білорусь. Це все за нашими документами. Якщо рівень загрози сягає нинішнього рівня, як зараз, ми починаємо задіяти угруповання Союзної держави. Основа (я завжди про це говорив) цього угруповання – армія, збройні сили республіки білорусь. Повинен вас інформувати, що формування цього угрупування розпочалося. Воно йде вже, на мою думку, протягом двох днів. Віддане було моє розпорядження, щоб ми розпочали формування цього угруповання», – йдеться у зяві лукашенка.

Давайте розбиратися, що таке «регіональне угруповання військ», і чому ця заява нічого не означає. Звернемося до документів. Відповідно до статті 17 Договору про створення Союзної держави (рб та рф) від 8 грудня 1999 року, до виняткового ведення Союзної держави належать (у тому числі) функціонування регіонального угруповання військ. 

Відповідно до пункту 5 Військової доктрини Союзної держави 2021 року, регіональне угруповання військ (сил) республіки білорусь та російської федерації – це «розташовані у мирний час або розгорнуті в період наростання військової загрози (період безпосередньої загрози агресії) в регіоні для відображення можливої ​​агресії органи управління та війська (сили) зс рб та зс рф, а також інші військові формування сторін, застосування яких заплановано за єдиним задумом та планом».

У бюджетах так званої «Союзної держави» передбачено витрати на забезпечення регіонального угруповання військ. Так, наприклад, у бюджеті «Союзної держави на 2020 рік у розділі «Військово-технічна співпраця» були такі заходи: Програма «Удосконалення об'єктів військової інфраструктури, які плануються до спільного використання на користь забезпечення регіонального угрупування військ (сил) республіки білорусь та російської федерації»; План спільних заходів щодо забезпечення функціонування регіонального угруповання військ (сил) республіки білорусь та російської федерації у 2020 році.

А в Положенні про Генеральний штаб збройних сил республіки білорусь зазначено, що основними його завданнями є в тому числі і «планування спільного застосування Збройних Сил, інших військ та військових формувань (у тому числі виділених до складу регіонального угруповання військ (сил) республіки білорусь та російської федерації) та організація всіх видів стратегічного забезпечення такого застосування». Таким чином, «регіональне угруповання» існує вже понад 20 років.

З урахуванням рівня впливу росії на військове керівництво режиму лукашенка (і на режим лукашенка в принципі) заяву про розгортання «угруповання військ» можна розглядати з політичної, а не з військової точки зору. З одного боку, ще більше «забруднити» режим лукашенка у війні рф, а з іншого – «понервувати» Україну та країни Заходу та виконати «союзницький обов'язок» перед рф.

Спостерігатимемо за практичною реалізацією заходів щодо «розгортання угруповання військ».

Читайте також: Пропаганда лукашенка про «спецоперацію» в Україні, мобілізацію і «удари» від Литви і Латвії

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024