стрічка

У районі Бресту спостерігається посилення військової активності: C-300, Гради та САУ

03 Вересня 2022, 14:54
Білоруська техніка 4785
Білоруська техніка

В останні кілька днів «Беларускі Гаюн» фіксує збільшення військової активності у південно-західних районах Брестської області. Очевидно, це пов'язано з проведенням запланованих навчань на полігоні «Брестський» 38 одшбр, які продовжено до 11 вересня.

З кінця серпня в район Бреста йде підвезення як машин постачання (різні вантажівки, водовози, польові кухні), так і серйознішого озброєння. 30 серпня в районі 19:00 до Бреста прибув ешелон з щонайменше 20 одиницями техніки ЗС РБ та 4-ма пасажирськими вагонами, серед озброєння були дві пускові частини ЗРК «С-300». Відомо, що це був ешелон із технікою 115-го зенітно-ракетного полку, який повернувся до Бреста після навчань на полігоні Ашулук у РФ. У той же день, до Бресту прибув і другий ешелон з більш ніж 6 танками Т-72 ЗС РБ.

Наступного дня, 31 серпня, у Дрогичинському районі у бік прикордонного села Адамове рухалися 5 БМП ЗС РБ, а в Пінську було помічено 4 КамАЗи з гаубицями ЗС РБ.

1 вересня переміщення наземного озброєння у прикордонні Брестської області з Україною не зафіксовано, чого не сказати про авіаційну активність. Того дня над Брестом проводилися інтенсивні тренування винищувачів, які злітали з аеродромів у Ліді та Барановичах, а також гелікоптерів із Мачулищ. Тренування над Брестом пов'язані зі усуненням тренувальної зони ближче до кордону з Україною, також зазначимо, що пілоти винищувачів відпрацьовували ракетні пуски.

Фіксація переміщення техніки поновилася вже наступного дня. 2 вересня, у напрямку Івацевичів з боку Берези була помічена колона з 20 одиниць техніки ЗС РБ, де крім МАЗів та Уралів, рухалася і РЛС. Увечері того ж дня на залізничну станцію «Брест-Південний» прибув ще один великий ешелон з військовою технікою: понад 13 бортових Уралів, понад 17 РСЗВ «Град», понад 12 Газ-66, 2 САУ 2С5 «Гіацинт-С» та 3 машини старшого офіцера батареї 1В12, а також кілька пасажирських та вантажних вагонів. Частина техніки могла бути розвантажена на залізничній станції «Брест-Південний», однак у районі 20:00 цей же ешелон, був помічений вже на залізничній станції «Малоріта», стояв у напрямку кордону з Україною. Вдалося визначити, що це техніка 111-ої гвардійської артилерійської бригади ЗС РБ. Також 2 вересня у напрямку аг. Мухавець (Брестський район) рухалася ще одна велика колона ЗС РБ: 8 вантажних машин (МАЗи, Урали, Зіл-131) та 23 БТР, БРДМ.

За останні кілька днів у прикордонні з Україною райони Брестської області перекинули:

  •  ЗРК "С-300" - 2 одиниці;
  •  Т-72 - мінімум 6 одиниць;
  •  БМП - 5 одиниць;
  •  Гаубиці - 4 одиниці;
  •  РСЗВ «Град» – понад 17 одиниць;
  •  САУ 2С5 "Гіацинт-С" - 2 одиниці;
  •  1В12 - 3 одиниці;
  •  БТР/БРДМ - 23 одиниці;
  •  РЛС – 1 одиниця.

Те, що бачимо, безумовно, є посиленням, зокрема й шляхом повернення частини техніки після навчань до. Поточне посилення також пов'язане з проведенням навчань, і така кількість військ є недостатньою для агресії проти України. Ймовірно, стягування додаткової техніки до прикордонних районів може бути черговою спробою нарощування напруги.

Проте втрачати пильність не можна, і ми продовжуємо фіксувати всю військову активність на території Білорусі.

Коментар
Код блоку:
07/10/2022 П'ятниця
07.10.2022