стрічка

Брехня російської пропаганди про обстріл колонії в Оленівці на Донеччині

29 Липня 2022, 13:03
Брехня російської пропаганди про обстріл колонії в Оленівці на Донеччині 3035
Брехня російської пропаганди про обстріл колонії в Оленівці на Донеччині

Російська пропаганда вранці 29 липня заявила про обстріл колонії в Оленівці Донецької області, де утримують українських полонених, зокрема і зі складу полку «Азов». Українські джерела наголошують, що удару по українцях завдала саме Росія.

Про це повідомляють росЗМІ, джерела «Української правди» у розвідці та правоохоронних органах.

Пропагандисти заявляють, що нібито «ЗСУ прицільно били по бараках, де утримуються полонені українські військові». За даними окупантів, нібито 47 українців загинули (за оновленою інформацією з пропагандистських видань, загиблих вже 53, а 75 поранені – ред.)Росіяни пишуть, що ЗСУ вдарили по колонії, щоб убити полонених, які «почали свідчити». Про що саме «показання» – невідомо.

СПРОСТУВАННЯ

Джерела УП у розвідці повідомили, що зафіксували артилерійські удари росіян у напрямку Оленівки. Атака була з боку окупантів. Інше джерело повідомило, що днями українських полонених перевели до промзони, саме у цей барак, по якому 29 липня був удар. Тому заяви пропагандистів про те, що ЗСУ обстріляли своїх же громадян – повна маячня.

Як повідомив одеський журналіст, воєнно-політичний оглядач Олександр Коваленко,  російські окупанти своїм обстрілом намагаються приховати тортури та вбивства полонених.

«Російські окупанти зараз масово повідомляють, що нібито ЗСУ з М142 HIMARS завдали удару по колонії у тимчасово окупованій Оленівці. Кожен постріл М142 HIMARS чітко фіксується, від часу пуску, до локації влучення. Такими звинуваченнями росіяни лише підставляють себе на ешафот! Але ж такі вимоги тупої пропаганди!» – пише журналіст.

«ЗСУ завдають удару високоточною зброєю по місцю, де утримують українських же полонених? Що за дика маячня? Хто в це взагалі повірить, крім споживачів інформаційного фаст-фуду, які вижили з розуму?

Очевидно, що росіяни спробували приховати свої злочини проти полонених, які вони творили весь цей час. Знущання, тортури, вбивства. Щоб замести сліди і було завдано удару по колонії. Чекаємо на додаткову інформацію», – вважає Олександр Коваленко.

Своєю чергою, спеціалісти Міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm зазначають: «Ймовірно, Російська Федерація вчинила тяжкий воєнний злочин – масове вбивство полонених. Інформація потребує ретельної перевірки і може бути прикриттям для інших злочинних дій РФ».

Засновник «Азова» Андрій Білецький у своєму Telegram прокоментував удар по військовополонених у Оленівці. Він зазначив, що це був заздалегідь запланований акт і заявив, що інформацію про жертв і конкретних виконавців цього злочину вже збирають:

«Цієї ночі росіяни вбили частину полонених азовців. Російське командування обставило масове убивство полонених як дії української армії.

Бійці полку були переведені в окрему будівлю. Була проведена пропагандистська робота - знятий людоїдський фільм про «Азовсталь».

Ми збираємо інформацію про жертв і конкретних виконавців цього воєнного злочину.

Вже очевидно, що це був заздалегідь спланований акт країни, для якої невідоме поняття офіцерської честі, а тим більше - дотримання Женевських конвенцій, правил, законів та звичаїв війни.

Росія не змогла перемогти «Азов» у чесному бою, тому намагається нас знищити віроломством.

Я, від імені Азовських підрозділів, оголошую полювання на кожного причетного до масового убивства. Понесе відповідальність кожен рядовий виконавець і кожен організатор незалежно від посади та місця перебування. Де б ви не ховалися, ви будете знайдені й екстерміновані», йдеться у повідомленні.

Прокоментував інформацію про обстріл і радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. Він теж вважає, що мета цієї брехні росіян – приховати масштаби їх злочинів та тортур, і дискредитувати ЗСУ. Далі допис подаємо без змін:

 «Оленівка. Ще одна вкрай цинічна провокація російських окупаційних військ із початку війни.

По пунктах.

1. Безумовно, має місце ретельно спланований удар по колонії, що був завданий російськими військами. В Оленівці немає оперативних військових цілей для української армії. Більш того, наші Збройні сили мають всі інструменти для точної ідентифікації об’єктів, які мають бути знищені: складів снарядів, оперативно-тактичних штатів, паливних баз.

2. Масштабність та швидкість інформаційної кампанії з боку російських пропагандистів вказують на те, що це була саме спланована та організована акція. Ми знаємо, що частину полонених захисників перевели в барак, в який відбулося влучання, за декілька днів до злочину. Класична, цинічна та дуже продумана false flag operation.

3. Мета «оленівського злочину» — приховати зростаючі свідчення про масштаби російських військових злочинів та тортур, зірвати домовленості щодо обмінів, дискредитувати Збройні сили України та (в даному випадку) конкретні моделі іноземної реактивної зброї, яка наводить жах на російських окупантів.

4. Точність Збройних сил України доведена численними палаючими російськими складами, логістичними пунктами, командними центрами та мостами Херсонщини. Все, що знищує Україна, має автоматичне підтвердження різними фіксуючими інструментами.

5. Російські істеричні заяви на випередження, що удар був нанесений по полонених українських захисниках, — щоб створити резонанс в Україні та налаштувати населення різних країн проти наших Збройних сил. Мотив зрозумілий. Дійсні особи загиблих буде встановлювати українська розвідка та спецслужби.

6. У будь-якому випадку має місце умисне, цинічне, продумане масове вбивство росіянами українських полонених громадян, що буде розслідуватися Офісом Генерального прокурора та міжнародними слідчими групами. Очевидно, що по мірі насуваючихся тактичних поразок, Росія буде вдаватися до нових людожерських провокацій аби промоутувати їх на глобальні ринки. Вимагаємо також негайної та жорсткої реакції ООН та інших міжнародних організацій — Росію треба виключити з будь-яких міжнародних інституцій».

З вищезазначеного можна зробити висновок, що росія продовжує дотримуватись тактики терору, аби зламати моральний дух українців. Вчора, 28 липня, у мережі поширювали відео, на якому окупанти знущаються з українського військового, а сьогодні ворог завдав цілеспрямованого удару по мирних жителях в Миколаєві. Зараз повідомляють про вбивство військовополонених в окупованій Оленівці, що є жахливим воєнним злочином.

Читайте також: Ситуація щодо російського вторгнення в Україну 29 липня

***

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.

Коментар
25/09/2023 Понеділок
25.09.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром