стрічка

Брехня та маніпуляції лаврова про війну в Україні

26 Липня 2022, 17:58
Брехня та маніпуляції лаврова про війну в Україні 2598
Брехня та маніпуляції лаврова про війну в Україні

Нещодавно міністр закордонних справ рф сергій лавров дав інтерв’ю кільком пропагандистським виданням, зокрема й «риа новости», в яких левова частка розмови стосувалася війни з Україною.

Політик озвучував типові тези з «методички», що начебто війна в Україні – є «наслідком державного перевороту», а представники нашої сторони «самі вийшли з переговорного процесу з кремлем щодо припинення вогню». Росіян непокоять успіхи України на фронті, очевидно саме тому лавров роздає інтерв’ю – щоб згодувати своєму населенню чергову вигадану істину.

Наговорив він багато, тож фактчекери проєкту «БезБрехні» проаналізували кілька основних наративів, які стосуються України, та готові їх спростувати.

НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

МЕСЕДЖ 1. «В самому початку спеціальної військової операції українське керівництво просило почати переговори, ми відгукнулися, ми чесно підійшли до цього процесу. І перші раунди, котрі відбулися в білорусі, саме виявили відсутність в української сторони бажання будь-що серйозно обговорювати. Ну й тоді ми передали їм нашу оцінку й сказали: якщо ви серйозно хочете працювати – дайте нам щось на папері, щоб ми зрозуміли, про які конкретно домовленості ви хочете вести мову. Вони нам дали папір, котрий ми, до речі, підтримали. Ми були готові на основі їх принципів укласти договір. Дали їм документ, котрий був написаний з опорою на їх логіку. І ось 15 квітня такий документ у них з’явився, відтоді від них нічого не чути».

СПРОСТУВАННЯ

 Почнемо з того, що ніякою спеціальної військової операції на території України не існує! Є повномасштабна війна, яку росія розв’язала 24 лютого, вдершись на наші землі по всьому спільному кордону. Відтоді російська армія бомбить наші міста, вбиває мирних жителів, рівняє з землею цілі міста, ґвалтує жінок та дітей, мародерствує.

Щодо переговорів, які почалися 28 лютого, то основною вимогою зі сторони України було негайне припинення вогню та відведення ворожих військ із території України, а також забезпечення гуманітарних коридорів для вивезення мирних жителів. З огляду на те, що кожна зі сторін зберігала жорстку та принципову позицію, перемовини йшли важко.

Дійсно, після перемовин у Стамбулі українська сторона озвучила проект угоди, запропонований росії. Згодом у кремлі заявили, що українській стороні передали свій проект документа, який включає в себе абсолютно чіткі вимоги, випрацювані формулювання. У відповідь на це Володимир Зеленський сказав, що він не бачив жодних пропозицій від агресора, а також не впевнений, що вони взагалі існують.

Що саме мали на увазі московити під російським «проєктом документа», який нібито передали Україні, незрозуміло.

Делегації справді «майже щодня» обмінювалися проєктами потенційних домовленостей. Але жодних радикально нових пропозицій у порівнянні зі «стамбульським комюніке», які б дозволили говорити про принципово інший документ, ані росія, ані Україна не висували.

Щодо припинення переговорного процесу, то причиною тому стало те, що росія не зовсім адекватно сприймала те, що відбувається у світі через вторгнення її військ в Україну, а також прагне використати перемовини як елемент для внутрішньої пропаганди. До того ж, в той час, коли сторони говорили про припинення вогню путінська армія продовжувала обстрілювати українські землі.

Тому лавров МАНІПУЛЮЄ, стверджуючи, що Україна з незрозумілих вийшла з переговорного процесу, попри готовність окупантів пристати на їхні умови.

МЕСЕДЖ 2. «Зеленський – наслідок державного перевороту. Німеччина, Франція і Польща, які гарантували домовленості Януковичу в особі своїх міністрів, плюнули йому в обличчя, змирившись з подіями в Україні (Євромайданом – авт.). Тим не менше після того, як переворот відбувся, Крим та Донбас відмовилися спілкуватися з центральною нелегітимною владою, натомість ті розпочали війну».

СПРОСТУВАННЯ

Жодного державного перевороту в Україні не було! 21 листопада 2013 року  в країні розпочалися національно-патріотичні акції на рішення Кабміну про призупинення процесу підготовки до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Демонстрації значно поширилися після силового розгону мітингувальників 30 листопада.

Намагаючись врегулювати політичну кризи в країні, тодішній президент Янукович підписав із лідерами опозиції «Угоду про врегулювання кризи». З боку Європейського союзу угоду своїми підписами засвідчили міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штанмайєр  міністр закордонних справ Польщі Радислав       Сікорський  та голова департаменту континентальної Європи МЗС Франції Ерік Фурньє. Водночас російський омбудсмен, який представляв російську сторону, Володимир Лукін підписання угоди проігнорував.

Майдан негативно відреагував на цей документ. Протестувальники  заявляли, що політики не хочуть виконати одну умову – «аби зек пішов геть».

Янукович, своєю чергою, незабаром після підписання угоди втік до Росії. Таким чином в неконституційний самоусунувшись від виконання обов’язків президента України. З огляду на це Верховна рада України прийняла відповідну постанову та призначила проведення позачергових виборів, на яких український народ обрав собі новим президентом Петра Порошенка, а за п’ять років, на наступних виборах, Володимира Зеленського.

Відповідно, лавров МАНІПУЛЮЄ фактами, говорячи про державний переворот та нелегітимну владу в Україні!

МЕСЕДЖ 3«Порошенко розв’язав новий виток війни, яку росія з трудом зупинила в лютому 2015 року. І були підписані «Мінські домовленості», про які Порошенко нещодавно сказав, що не збирається їх виконувати».

СПРОСТУВАННЯ

Насправді жодного «зупинення війни на Донбасі», а тим паче росією не було ані в лютому 2015 року, ані в будь-який інший період!  З вересня 2014 по лютий 2015 року росія, Україна, Франція та Німеччина підписали кілька Мінських угод, які в результаті зупинили просування військ уперед і значно скоротили бойові дії. Але угоди не були реалізовані: бойові дії перетворилися на окопну війну. Порушником домовленостей були саме путінські війська.

Щодо того закиду, що, будучи президентом, Петро Порошенко не збирався дотримуватися Мінських угод, ми не змогли знайти йому підтвердження. У відкритих джерелах немає жодних даних, які б підтвердили слова лаврова. Відповідно, можна зробити висновок, що ця заява російського міністра закордонних справ – БРЕХНЯ!

МЕСЕДЖ 4«Зеленський прийшов до влади на лозунгах миру. І що всі громадяни України, які хочуть говорити російською, вони повинні говорити російською, ніхто не повинний чіплятися до них, ніхто не повинен їх дискримінувати. Подивіться, що він каже зараз. Його запитали, як він ставиться до людей, які живуть на Донбасі? Він сказав: знаєте, бувають люди, а бувають особи. Він же сказав, що якщо хтось відчуває себе росіянином, то заради майбутнього своїх дітей і онуків їдьте в Росію»

СПРОСТУВАННЯ

Знову ж таки, війну розв’язала не Україна, не Зеленський, а росія на чолі з путіним! Тому говорити про те, на яких лозунгах йшли до влади українські політики – як мінімум недоречно.

Та й наратив про утиски російськомовного населення в Україні – старий, як світ. Ніхто російськомовних громадян тут не утискає! Адже вдома кожен може говорити тією мовою, якою звик, якою хоче. Йдеться про заборону російської мови в публічному просторі, в органах державної влади та місцевого самоврядування! Погодьтеся, що в країні, яка має свою власну державну мову, послуговуватися мовою окупанта – неприпустимо. До того, як би відреагували в росії, якби хтось із місцевих політиків виступив із трибуни українською, або ж частина контенту в місцевих ЗМІ раптом стали україномовними?

Заява, що Володимир Зеленський закликав донбасців, які відчувають себе росіянами, їхати до росії, то це – фраза вирвана з контексту.

Дійсно, даючи інтерв’ю  телеканалу «Дім», нинішній президент України сказав, що тимчасово окуповані території Криму та Донбасу ніколи не будуть російськими й закликав тих жителів, які вважають себе росіянами, а регіон – російським, їхати і «шукати собі місце в Росії».

«Ті люди, які живуть нині на окупованій території Донбасу та Криму, мають зрозуміти – це не про те, що хтось когось кудись виганяє. Я просто хочу, щоб мене зрозуміли. Іще раз: це Батьківщина чи ти гість? Я вважаю, що якщо ти живеш на території Донбасу сьогодні, тимчасово окупованому, і ти вважаєш, що це діло праве і нам у Росію, що ми росіяни – це велика помилка залишатися жити на Донбасі. Це ніколи не буде російською територією. Просто ніколи.

Для майбутнього своїх дітей і онуків, якщо ти любиш Росію і вважаєш, що все життя перебував на території України, відчуваючи, що це Росія, якщо ти так відчуваєш, то я вважаю, що ця людина має зрозуміти: в ім’я своїх дітей та онуків уже потрібно їхати і шукати собі місце в Росії. Це правильно. Тому що без України на цій території цивілізації не буде», – сказав Зеленський.

Тож, як бачимо, лавров МАНІПУЛЮЄ цією тезою, підмінюючи поняття так, як вигідно російській пропаганді.

ВИСНОВКИ

  • Переговори між Україною і росією зупинилися не тому, що кремль не до кінця усвідомлював наслідки війни та продовжував атакувати українські території. До того ж московити прагнули використати процес задля своєї пропаганди.
  • В Україні не було державного перевороту! Була національно-патріотична революція, під час якої люди відстоювали проєвропейський вектор розвитку країни, а також виступали проти корупції та свавілля представників органів влади. Під час революційних подій тодішній президент Віктор Янукович втік з країни, таким чином самоусунувшись від виконання своїх обов’язків. Відповідно, в країні змушені були провести дострокові вибори, на яких громадяни в демократичний спосіб обрали нового очільника країни.
  • Петро Порошенко не розв’язував жодного нового етапу війни. Починаючи з 2014 року росія не припиняла обстрілювати українські території. Мінські домовленості знизили активність бойових дій, втім повністю вогонь не припинявся ні на день.
  • Зеленський не виганяв людей, які відчувають себе росіянами, з України. Президент говорив про те, що людям, які вважають Крим та Донбас російськими – краще поїхати до росії, адже ці землі ніколи не будуть належати росії. А відтак, не доречно залишатися жити в Україні, якщо ти любиш росію.

Читайте також: Неправда роспропаганди про те, що драмтеатр у Маріуполі «підірвали зсередини»

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024