стрічка

Кібератака на українські радіостанції: невідомі транслювали фейк про хворобу Зеленського

21 Липня 2022, 13:53
Невідомі транслювали фейк про хворобу Зеленського 1790
Невідомі транслювали фейк про хворобу Зеленського

Невідомі здійснили кібератаку на сервери та мережі радіостанцій TAVR Media (куди входить і радіо «Байрактар») і транслювали фейкову інформацію про хворобу президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомили на офіційній сторінці радіохолдингу TAVR Media у Facebook – інформують фактчекери проєкту «Брехунець».

ФЕЙК

Особи, які здійснили кібератаку, транслювали таке повідомлення: «Володимир Зеленський перебуває в реанімації в тяжкому стані. Тимчасово обов’язки президента України виконує голова Верховної Ради Руслан Стефанчук».

Інформацію про фейк блискавично поширили телеграм-канали

Очевидно, цей запис озвучує не людина, а роботизований голос. Його можна отримати, наприклад, за допомогою сервісу GoogleПерекладач.

Інформацію про хворобу Зеленського спростували в радіохолдингу TAVR Media і заявили, що працюють над вирішенням проблеми.

«Наголошуємо, жодна інформація про проблеми із здоров’ям Президента України Володимира Зеленського не відповідає дійсності. В цей момент відповідні служби працюють над вирішенням цієї проблеми», – повідомили у TAVR Media.

Довідка: TAVR Media — один із найбільших радіохолдингів України. Компанія включає 9 радіостанцій: «Хіт FM», «Мелодія FM», «Radio Relax», «Наше радіо», «Classic Radio», «Radio Jazz», «Радіо Рокс» та «KISS FM», «Радіо Байрактар» і телеканали «М1» та «М2». До повномасштабного вторгнення РФ до України також включала «Русское радио Україна».

Радіохолдинг TAVR Media у своїх соцмережах постійно нагадує про те, що працює для перемоги України у війні і підтримує українську армію. Холдинг після повномасштабного вторгнення росії підтримав створення радіостанції української Перемоги «Радіо Байрактар». Очевидно, саме тому він став жертвою кібератаки.

Нагадаємо, нещодавно у Рівному російські окупанти зламали електронне табло обмінника та замість курсу валют транслювали пропагандистський напис.

***

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.

Коментар
06/12/2023 Вівторок
05.12.2023