Реакція світу на війну росії проти України 11 липня
Видання Район.in.ua збирає усю найсвіжішу інформацію щодо реакції світу на повномасштабне вторгнення росії в Україну.
Інформація оновлюється зазначеним часом.
23:03
Румунська прокуратура заявила, що розпочинає розслідування ймовірних злочинів проти людяності, скоєних Росією під час війни в Україні. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на Генпрокуратуру Румунії.
Як зазначає видання, кримінальне законодавство Румунії застосовується до злочинів, скоєних проти румунського громадянина іноземним громадянином поза межами території країни, про що заявила Генеральна прокуратура країни. Розслідування, яке проводитиме військова прокуратура, також враховує наявність українців румунського громадянства.
«Наслідки нападу особливо тяжкі, вони спричинили велику кількість смертей серед цивільного населення, зокрема дітей, а також поранення», — йдеться у заяві прокуратури.
Також у прокуратурі нагадали, що війна змусила виїхати за кордон мільйони українців.
«Через психологічну травму, викликану військовим нападом Російської Федерації, територію України залишили мільйони мирних жителів, які мають статус біженців, у тому числі на території Румунії», – повідомили в установі.
20:27
Нідерланди нададуть Україні додаткове важке озброєння, зокрема бронемашини й самохідні артилерійські установки. Окрім того, країна виділить 200 млн євро додаткової фінансової підтримки для нашої країни.
Про це повідомив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте за підсумками зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Києві 11 липня. Він запевнив у всесторонній підтримці нашої країни.
18:29
Міністерство закордонних справ викликало тимчасового повіреного у справах Канади в Україні у зв'язку з рішенням Оттави передати турбіну російського газогону «Північний потік» компанії Siemens.
Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на заяву українського МЗС.
«11 липня до Міністерства закордонних справ України було запрошено тимчасового повіреного у справах Канади в Україні, якому було висловлено розчарування української сторони у зв’язку з рішенням уряду Канади видати дозвіл на повернення до Німеччини відремонтованих компанією Siemens Energy Canada турбін «Північного потоку-1», – йдеться в повідомленні.
В МЗС додали, що закликали канадську сторону переглянути це рішення, «яке підриває євроатлантичну єдність в застосуванні міжнародного санкційного режиму щодо РФ, а також створює підґрунтя для того, щоб Росія і далі використовувала енергетику як гібридну зброю проти Європи».
У суботу уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії і відправити турбіну, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини.
Німецькі чиновники закликали Канаду знайти спосіб повернути турбіну, побоюючись, що Росія використає цю проблему як привід для закриття «Північного потоку-1» і пошкодить здатність Німеччини заповнити свої резервуари для зберігання газу перед зимою.
Україна закликала Канаду не піддаватись на шантаж Кремля і скасувати рішення щодо турбіни.
18:26
Посли країн «Групи семи» (G7) у Києві наголосили на критичній важливості своєчасного призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про це йдеться у повідомленні німецького головування в групі послів G7 у Києві, пише «Європейська правда».
«Як ми обговорили з віцепрем'єр-міністром Ольгою Стефанішиною 7 липня, посли G7 повторюють, що своєчасне призначення керівника САП є критично важливим для зміцнення антикорупційних інституцій України», – йдеться у повідомленні.
Для збереження статусу кандидата на вступ до ЄС Київ має завершити призначення вже обраного на конкурсі очільника САП та провести конкурс глави НАБУ.
17:22
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у телефонній розмові з президентом РФ владіміром путіним обговорив створення безпечних коридорів в Чорному морі для вивезення українського зерна.
Про це, як пише «Європейська правда» з посиланням на Anadolu, повідомили в управлінні комунікацій турецького президента.
Ердоган заявив, що настав час вжити заходів щодо плану ООН для створення безпечних коридорів для експорту зерна в Чорному морі.
Ердоган вкотре наголосив, що війну між Україною та Росією слід завершити тривалим і справедливим миром шляхом переговорів. Він сказав, що Туреччина готова зробити свій внесок для пожвавлення переговорного процесу.
17:03
В ООН заявили, що попри важливість розблокування експорту українського зерна з використанням каналу гирла Бистре, попередити голод у світі можна лише деблокадою чорноморських портів України.
Про це заявив координатор гуманітарної допомоги ООН Мартін Гріффітс у твіттері.
Він зазначив, що відновлення експорту українського зерна через канал Чорне море – Дунай недостатньо.
«Оскільки відсутність продовольчої безпеки в усьому світі стає все очевиднішою, відкриття чорноморського маршруту є нашим найкращим варіантом для подолання глобального голоду. Світ не може чекати», – прокоментував він.
16:15
Європейський Союз вживе заходів проти незаконної торгівлі зброєю у зв’язку з війною в Україні.
Про це оголосила єврокомісар із внутрішніх справ Йлва Йоганссон на зустрічі міністрами внутрішніх справ ЄС у Празі в понеділок, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Bild.
Йдеться про можливість нелегального продажу зброї, яка використовується на війні в Україні, організованим злочинним групам у Європі. За словами чиновниці, не вся численна зброя в Україні перебуває «в правильних руках», тому разом з Україною та Молдовою ЄС хоче боротися з організованою злочинністю.
Виконувачка обов’язків генерального директора агентства ЄС з охорони кордону Frontex Айя Калная заявила, що кордон між Україною та Молдовою розглядається як можливі ворота для незаконних торговців зброєю.
«Там в основному може проходити контрабандна зброя», – сказала вона.
Тому ЄС створює центр у Молдові для боротьби з організованою злочинністю, зокрема з контрабандою зброї, пише агентство AFP. Він стане універсальним єдиним центром, який дозволить Європолу обмінюватися інформацією, а прикордонному агентству ЄС Frontex підтримувати управління кордонами та виявляти незаконний обіг вогнепальної зброї. Центр також буде спрямований на протидію торгівлі людьми.
Міністр з питань міграції Швеції Андерс Ігеман заявив, що більша частина зброї, що поставляється в Україну, залишається в руках українських військових, і «лише обмежена кількість тієї зброї, яка використовувалася у війні, може бути використана організованою злочинністю пізніше».
12:34
У Бурятії приземлився літак із 150 військовослужбовцями, які розірвали контракт із росією через небажання воювати далі в Україні. Про це повідомляє керівниця фонду «Вільна Бурятія» Олександра Гармажапова.
11:21
Литва розширила обмеження для росії на транзит через свою територію до Калінінграда після набуття чинності поетапними змінами раніше оголошених європейських санкцій, – повідомляє Reuters.
Під забороною опинилися перевезення цементу, деревини, алкоголю та промислових хімікатів на спиртовій основі.
11:01
Постачання російського газу до Європи трубопроводом «Північний потік» зупинено від сьогодні, – повідомляють росЗМІ.
10:59
Глава МЗС Великобританії Ліз Трасс заявила, що у разі її обрання на посаду прем'єр-міністра, вона має намір забезпечити поразку росії у війні.
Учора вона висунула свою кандидатуру на посаду прем’єра, – повідомляють українські ЗМІ.
07:58
Канада планує запровадити нові санкції проти нафтового, газового, хімічного та промислового секторів росії. Про це повідомила міністерка закордонних справ країни Мелані Жолі.