стрічка

Україна розірвала угоди з Білоруссю в галузі архівної справи

22 Червня 2022, 11:34
Архів. Фото ілюстративне 275
Архів. Фото ілюстративне

Припинили чинність усіх угод щодо архівів із пособником держави-агресора.

8 червня 2022 року втратили чинність Угода про співробітництво від 1992 року та Протокол про спільні проєкти від 2008 року між архівами України та Білорусі. Про це повідомляє Державна архівна служба України

Угода про співпрацю, зазначається в повідомленні,  між Головним архівним управлінням при Кабінеті Міністрів України та Головним архівним управлінням при Раді Міністрів Республіки Білорусь, запроваджена 22 квітня 1992 року, а Протокол про спільні проєкти Державного комітету архівів України  й Департаменту з архівів та діловодства Міністерства юстиції Республіки Білорусь – 18 вересня 2008 року.

Перспективи налагодження будь-якої двосторонньої співпраці з білоруською стороною у галузі архівної справи відсутні. Дія цих документів припинена відповідно до рішення, про яке 20 червня 2022 року Укрдержархів інформувало Міністерство закордонних справ України.

За ініціативи Анатолія Хромова, очільника Укрдержархіву, на початку квітня 2022 року Державна архівна служба України ініціювала підготовку в установленому порядку денонсації міжнародних договорів міжвідомчого характеру, укладених з бєлархівом.

Державна архівна служба України звернулася до іноземних партнерів підтримати ініціативу українських архівістів та розірвати двосторонні міжнародні міжвідомчі угоди з бєлархівом та архівними установами пособника держави-агресора.

Читайте також:  Ковель розірвав партнерство з білоруським містом Пінськом

 

Коментар
Код блоку:
27/09/2022 Вівторок
27.09.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром