стрічка

Реакція світу на війну росії проти України 21 червня

21 Червня 2022, 23:58
Реакція світу на війну росії проти України 21 червня 2034
Реакція світу на війну росії проти України 21 червня

Більшість світових лідерів засуджують повномасштабну агресію росії проти України та надають допомогу для захисту нашої держави.

Видання Район.in.ua збирає усю найсвіжішу інформацію щодо реакції світу на повномасштабну війну росії. 

Інформація оновлюється зазначеним часом.

23:58

Прем’єр-міністр Ірландії Міхал Мартін підтримає на саміті ЄС цього тижня надання Україні статусу кандидата на вступ.

Про це він написав у Twitter після телефонної розмови з Володимиром Зеленським.

22:19

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив про необхідність покінчити з російським фашизмом і нагадав, що свого часу голосування про прийняття росії в ООН замість СРСР не було.

Про це він заявив на засіданні Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні, повідомляє Європейська правда.

«Перехід Росії до агресивного фашистського режиму вже підтверджений її нездатністю утриматися від нападу на тих, кого вона вважає «слабкою здобиччю». Ми всі повинні це зупинити, чим швидше, тим краще. Україна перебуває зараз на передовій, вона має необхідну волю свого керівництва, рішучість і хоробрість своєї армії та народу, а також безпрецедентну міжнародну солідарність», – заявив Кислиця.

«Якщо ми дозволимо Путіну чи його наступнику на кремлівському троні відростити свої відрубані пазурі, заюшені кров’ю українців, наступна війна неминуча, і цивілізований світ заплатить утричі більше, ніж сьогодні. Давайте покінчимо з російським фашизмом зараз!», – наголосив посол.

 

Кислиця також нагадав, що у Раді Безпеки і Генасамблеї ООН не було голосування щодо прийняття Російської Федерації замість Радянського союзу після його розвалу у 1991 році.

«Подія, що сталася в цій залі в грудні 1991 року, спровокувала послідовність трагічних подій. Уявіть собі, в останній день перед Різдвом голова Ради Безпеки, радянський посол Воронцов закриває засідання Ради. Наступне засідання Ради відкриває та сама людина – і, о, чудо! – як представник іншої країни – Російської Федерації. Країни, яка на той момент була відсутньою в Статуті ООН і взагалі у списку країн-членів ООН», – розповів Кислиця.

«Не було офіційного рішення жодного органу, і не через різдвяні канікули. Президент Єльцин лише повідомив ООН про своє рішення, і хтось прийняв це рішення до виконання без публічного обговорення і без голосування. А послу Воронцову вдалося переконати генсека прийняти під ялинкою його вірчі грамоти як представника Росії», – сказав постпред України.

21:26

Прем’єр Британії Борис Джонсон застеріг партнерів від будь-яких поступок росії, стверджуючи, що вони здатні привести до катастрофи.

Про це пише Європейська правда з посиланням на Independent.

«Прем’єр-міністр занепокоєний тим, що це може бути не в центрі уваги всіх через… деякі з тих глобальних проблем, з якими ми стикаємося, не в останню чергу щодо інфляції в усьому світі», – сказав представник уряду.

«Ми не повинні дозволяти нікому повірити, що поступки Путіну призведуть до чогось іншого, крім катастрофи», – процитував він Джонсона.

За словами прем’єра, це «може сприйматися як винагорода за необґрунтовану агресію» і «підбадьорить не тільки Росію, а й її союзників, впливатиме на безпеку Британії та нашу економіку».

19:37

Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції.

Про це він повідомив в Instagram.

«Закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. Її головний зміст простий, але надзвичайно важливий. Це зобов'язання захищати жінок від насильства і різних форм дискримінації.

Ми розділяємо європейські цінності. Для нас життя і здоров'я людини – найвища цінність», – заявив Зеленський.

19:23

У Стамбулі наступного тижня має відбутися зустріч представників України, росії, Туреччини і ООН для обговорення проблеми розблокування експорту українського зерна.

Про це у вівторок повідомили джерела турецького видання Milliyet, пише Європейська правда.

Зазначається, що для узгодження деталей вивезення зерна з України у наступні дні до росії вирушить делегація міністерства оборони Туреччини. Сторони нібито мають обговорити чотиристоронній механізм вивезення зерна з України і подальші кроки в цьому напрямку.

Крім того, турецький президент Реджеп Таїп Ердоган у понеділок провів телефонну розмову з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, а у вівторок – з британським прем’єром Борисом Джонсоном і главою уряду Естонії Каєю Каллас.

 

На зустрічі в Стамбулі, як очікується, чотиристоронній механізм вивезення зерна буде остаточно погоджено і створено. Там, за даними ЗМІ, буде присутній особисто Ердоган і Гутерреш. А через місяць після погодження механізму з українських портів будуть відвантажені перші вантажі з зерном.

17:34

Генпрокурор США Меррік Гарланд приїхав до України з неанонсованим візитом. Він уже зустрівся з українською колегою Іриною Венедіктовою.

Планується обговорення заходів щодо встановлення, пошуку та притягнення до відповідальності осіб, причетних до військових злочинів, – пише Україна 24.

17:14

Литва поширила обмеження на перевезення санкційних товарів у Калінінград на вантажний автомобільний транспорт. До цього обмеження стосувалися лише залізничних перевезень, – пишуть ЗМІ.

15:14

Прем'єр Люксембургу Ксав'є Бетель приїхав до України.

13:33

Україна 24 порахувала, скільки відсотків обіцяного поставили країні західні партнери:

13:28

Канада планує вилучити активи рф та передати їх на відновлення України. Про це повідомляє Україна 24.

«Міністерка фінансів Христя Фріланд розробила законопроєкт про бюджет, у якому прописала механізм арешту та вилучення російських активів», – йдеться у повідомленні.

13:21

Словаччина не змогла передати Україні радянські танки Т-72 в обмін на більш сучасні німецькі Leopard, оскільки Берлін запропонував недостатню їх кількість, – повідомляє Українська правда.

9:21

Країни-учасниці Ініціативи трьох морів, відомої як Тримор’я, створили новий формат партнерства і надали Україні статус партнера-учасника.

6:23

ЄС найближчими днями погодить пакет допомоги Україні у розмірі 9,5 мільярдів доларів, — Bloomberg.

4:58

Уряд Німеччини заявив про готовність розконсервувати вугільні ТЕС, аби протистояти енергетичному тиску росії.

2:34

Сьогодні Рада Безпеки ООН розгляне проблему підбурювання до насильства як одну з причини російської агресії проти України.

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром