стрічка

Реакція світу на війну росії проти України 11 червня

11 Червня 2022, 21:52
Реакція світу на війну росії проти України 11 червня 1981
Реакція світу на війну росії проти України 11 червня

Видання Район.in.ua збирає усю найсвіжішу інформацію щодо реакції світу на повномасштабне вторгнення росії в Україну. 

Інформація оновлюється зазначеним часом.

21:52

В Україну прибула Незалежна міжнародна комісія ООН для розслідування злочинів, пов‘язаних з агресією Росії.

Про це повідомила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк у Facebook

20:10

У столиці Литви Вільнюсі відкрили перший у Європейському Союзі Український центр для громадян, які були вимушені виїхати з України. З початку російської агресії Литовська Республіка прийняла понад 50 тисяч українських вимушених переселенців, пишуть на сайті президента України.

Культурний осередок створили за ініціативою перших леді двох країн – Олени Зеленської та Діани Наусєдєнє. Приміщення для нього надав Університет Вітовта Великого.

Символічну стрічку на церемонії перерізали перша леді Литви, посол України у Литовській Республіці Петро Бешта та ректор Університету Юозас Аугутіс.

Олена Зеленська приєдналася до заходу за допомогою відеозв'язку з Києва.

«Коли ми задумували цей центр з колегою, дозволю собі сказати, з моєю подругою та великим другом України Діаною Наусєдєнє, ми хотіли, щоб в українців, які через війну були змушені приїхати до Литви, з’явилося по-справжньому рідне місце. Щоб центр справді був осередком, куди можна звернутися з будь-якого питання – по допомогу чи спілкування. Щоб тут можна було навчатися, проводити дозвілля. Долучитися до культурного заходу або освітнього курсу», – сказала вона.

Головою Українського центру у Вільнюсі став підписант Акта про незалежність Литви, колишній посол Литви в Україні Альгірдас Кумжа.

У столиці Литви Вільнюсі відкрили перший у Європейському Союзі Український центр для громадян, які були вимушені виїхати з України
У столиці Литви Вільнюсі відкрили перший у Європейському Союзі Український центр для громадян, які були вимушені виїхати з України

За задумом, Український центр стане місцем навчання, профорієнтації, психологічної допомоги, відпочинку для дітей, молоді та дорослих. Тут можна буде залишити малечу на позашкільні заняття, відвідати лекції, освітні курси чи приділити час хобі.

Центр також буде майданчиком для культурної дипломатії між країнами, презентуватиме Україну, її культуру та самобутність у Литві, братиме участь в академічній діяльності, тут проводитимуть творчі зустрічі, концерти, інші заходи.

«Спільно з нашими партнерами ми пообіцяли активно співпрацювати та робити все можливе для того, щоб жителі України відчували себе безпечно у Литві, отримували медичну та соціальну допомогу, освітні послуги, а головне – щоб українці могли плекати свою культуру та зберігали життєві сили нації», – сказала Діана Наус.

16:51

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що переговори, які вона провела у Києві з президентом Володимиром Зеленським, дозволять фіналізувати оцінку заявки України на вступ до ЄС до кінця наступного тижня. 

Про це вона сказала на пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент «Європейської правди».

«Сьогоднішні дискусії дозволять нам фіналізувати нашу оцінку до кінця наступного тижня. Шлях відомий, це шлях на основі заслуг. Це шлях, де я високо ціную надзвичайну рішучість українців у цьому процесі», – сказала глава Єврокомісії.

Виступаючи перед пресою у Києві, фон дер Ляєн дала зрозуміти, що обговорювала з Володимиром Зеленським необхідність подальших кроків українського уряду для зміцнення верховенства права та боротьби з корупцією. 

«Потрібно зробити більше. Зрозумійте мене правильно. В Україні війна. Тож ваш фокус і наша підтримка зосереджені на подоланні цієї жахливої війни. Але ми хочемо дивитися вперед. І з реконструкцією ми хочемо дивитися вперед щодо того, що потрібно зробити далі. Наприклад, ви зробили чимало для зміцнення верховенства права, але досі є реформи, які слід імплементувати, щоб, наприклад, побороти корупцію», – сказала фон дер Ляєн.

Вона похвалила Україну за те, що у минулі роки були створені антикорупційні інституції, але тепер, за її словами, «нам потрібні результати».

Вона також сказала, що ще до вторгнення Росії Україна була міцною парламентською демократією, «а ця війна стала величезним стрес-тестом».

«Вся країна активізується. Такий же дух потрібен для реформування та модернізації країни», – додала Урсула фон дер Ляєн.

Володимир Зеленський, своєю чергою, зазначив, що від того, чи надасть ЄС Україні статус кандидата на вступ, залежить майбутнє європейського проєкту.

Надання статусу кандидата Україні лідери ЄС розглянуть на саміті 23-24 червня.

15:23

Найновіша німецька система ППО IRIS-T, яка здатна захистити територію завбільшки з Київ, надійде в Україну в жовтні, повідомив український посол у Німеччині Андрій Мельник в інтерв'ю «НВ»

«Система IRIS-T – єдине, за що я подякував і канцлеру, і уряду за останні місяці. Ми по ній працювали з перших днів війни. Ця система є найкрутішою в світі. Її можна порівняти із американським Patriot. Це німецький продукт.

Це буде закупівля у німецького виробника потрібної нам зброї, параметри якої ми визначили. Виробництво завершиться наприкінці літа. Потім – навчання. Поставка – в жовтні», – сказав посол.

За словами Мельника, перші гроші із 1 млрд євро, закладеного в бюджет Міноборони Німеччини на допомогу Україні, будуть витрачені саме на ракетну систему IRIS-T. Це підтвердив і канцлер Олаф Шольц 1 червня.

Довгі терміни постачання посол пояснив тим, що ці системи для України ще виготовляють.

13:11

Прокуратура Марселя розпочала розслідування, яке може призвести до конфіскації яхти Amore-Vero, яка, ймовірно, належить главі «Роснефти Ігорю Сечину, пише Європейська правда з посиланням на RFI.

Яхта вартістю понад 120 мільйонів євро була заблокована французькою владою 28 лютого як актив підсанкційного російського мільярдера і підозрюється в спробі залишити європейські води, щоб уникнути санкцій.

Блокування є тимчасовим адміністративним заходом, що не дозволяє власникам користуватися активами та отримувати від них прибуток, однак не призводить до конфіскації чи продажу.

Розслідування, розпочате щодо Amore-Vero, може призвести до конфіскації яхти. Якщо буде відповідне рішення суду, продаж суперяхти з аукціону може дати скарбниці французької держави кілька десятків мільйонів євро.

У ніч із 2 на 3 березня у французьких митників виникла підозра, що судно збиралося залишити європейські води, щоб уникнути санкцій. 

Спочатку на яхті планувалися ремонтні роботи, які мали тривати до 1 квітня. Проте безпосередньо після блокування яхта почала терміново планувати відплиття. Після багатогодинної перевірки на верфі міста Ла-Сьота  яхту було затримано.

Газета Le Monde пише, що спроба вивести яхту з-під дії блокуючих заходів карається п'ятьма роками позбавлення волі, штрафом у розмірі не менше вартості майна та конфіскацією предмета правопорушення.

11:55

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн прибула в Київ.

«З президентом Зеленським я підведу підсумки спільної роботи, необхідної для відбудови, та прогресу, досягнутого Україною на її європейському шляху», — написала вона.

11:08

Тайвань готовий взяти участь у програмі фінансової допомоги з відбудови зруйнованих внаслідок російської агресії храмів в Україні, яка буде реалізована спільно з Митрополичим фондом Православної церкви України.

Як зазначається, міністр Джозеф У зауважив, що уряд і народ Тайваню глибоко розуміє, як нині страждає український народ. 

«Ми бачимо страждання, руйнування від війни, це торкається глибини наших сердець, і ми хочемо підтримати український народ в цей час несправедливої агресії. Ми бачимо допомогу, яку надають церкви людям, бачимо руйнування, яких зазнали храми, і хочемо підтримати вас нашим посильним внеском», – сказав він.

Митрополит Епіфаній подякував за надану Тайванем фінансову і матеріальну допомогу для міст України – Києва, Харкова, Чернігова, Одеси, Сум, Запоріжжя, Бучі й інших, для госпіталів, зокрема розташованого у Львові, а також за допомогу українським біженцям у сусідніх європейських країнах.

10:55

Міністерство внутрішніх справ і Міністерство оборони Сінгапуру сформували пакет допомоги Україні, який включає карети швидкої допомоги, пожежні машини, міношукачі, рятувальне та медичне обладнання.

Про це повідомила у Твітері посол України в Сінгапурі Катерина Зеленко, передає Укрінформ.

«9 карет швидкої допомоги, 2 пожежні машини, асортимент протипожежного захисного спорядження, рятувальне обладнання, міношукачі та медичні засоби. Цей пакет допомоги був сформований Міністерством внутрішніх справ і Міністерством оборони Сінгапуру для підтримки України. Дякую, Сінгапур», – написала дипломатка.

10:31

Посол України у Німеччині Андрій Мельник повідомив, що Німеччина має намір доставити в Україну гаубиці Panzerhaubitze 2000 близько 22 червня.

Посол зазначив, що, попри обіцянки, Німеччина досі не доставила в Україну жодну одиницю важкої зброї.

10:25

Допомогти зруйнованій унаслідок обстрілів чернігівській лікарні виявили бажання представники японської неурядової організації Peace Winds Japan, яка займається підтримкою людей, що перебувають у зоні бойових дій.

Про це повідомляє Чернігівська міська рада, передає Укрінформ.

Пріоритетним напрямком для Peace Winds Japan є сфера медицини. Яку саме допомогу надати вони вирішуватимуть після особистого візиту, зокрема, до Чернігівської міської лікарні №2.

2:58

Управління Верховного комісара ООН з прав людини рішуче засудило смертний вирок, оголошений трьом іноземним воїнам «судом» самопроголошеної «днр».

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024