стрічка

Україна та Польща співпрацюватимуть у питанні історичної пам’яті

02 Червня 2022, 11:40
Підписання меморандуму 484
Підписання меморандуму

Перше в історії двох сусідніх держав засідання урядів: підписання меморандуму про співробітництво у сфері національної пам'яті.

1 червня в межах візиту уряду Польщі в Україну в Міністерство культури та інформаційної політики  завітали Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та Віцепрем'єр та Міністр культури та національної спадщини Пйотр Глінський із командою. – повідомляє очільник міністерства  Олександр Ткаченко в Телеграмі.

Це перше в історії, зазначає міністр, засідання урядів двох наших країн.

«Ми у МКІП спільно із Міністерством культури та національної спадщини Польщі підписали меморандум про співробітництво у сфері національної пам'яті. Чому це вкрай важливо саме сьогодні? Врегулювання історії є не лише питанням гуманітарним, але і безпековим», – пише Олександр Ткаченко.

За його словами, меморандум передбачає роботу в напрямку порозуміння в питанні історичної пам’яті — легалізацію, впорядкування та догляд за місцями пам’яті, що усуне тривалі дискусії та непорозуміння. Таким чином питання, які російські спецслужби довгий час намагались зробити між нашими країнами приводом для сварок, – відходять у минуле.

Коментар
28/02/2024 Вівторок
27.02.2024