стрічка

УПЦ МП відокремиться від РПЦ, але збереже духовне спілкування

28 Травня 2022, 09:21
Собор / Джерело: УП 4117
Собор / Джерело: УП

Українська православна церква Московського патріархату адміністративне відокремлення від РПЦ, але зі збереженням духовного спілкування.

Таке рішення прийняли на Соборі у п’ятницю, 27 травня, повідомляє Українська правда.

На Соборі ухвалили зміни до статуту церкви, які по суті забирають у Москви будь-які важелі адміністративного впливу на УПЦ.

Коротко кажучи, наша Церква від’єдналась адміністративно. Але ми зберегли духовне спілкування з Москвою. Пропонували деякі делегати не поминати патріарха Кирила, але це не підтримали. Ми поминаємо його, щоб Бог зробив його кращим. Наша Церква навіть ворогів поминає. Всі рішення базуються на Грамоті про автономію та самоуправління, яку УПЦ вручив покійний патріарх Алексій ІІ в 1990 році, – заявили на Соборі.

Нагадаємо, 27 травня Собор Української православної церкви Московського патріархату заявив про свою повну автокефалію від РПЦ.

Це відбулось на тлі того, як після початку повномасштабного вторгнення Росії, у значній частині парафій УПЦ МП почалось невдоволення позицією Кирила, який, по суті, благословив дії РФ в Україні.

Коментарі
28 Травня 2022, 07:35
Мда, тепер треба дуже довго розбиратись, що ж вони там намутили, були "незалежні" - стали знову "незалежні", ну не так, щоб зовсім "незалежні", а так, тільки в тому щоб кошти тратити без дозволу, а так духовно як і було, кіріл - "господин", рпц - "материнська церква", скільки ж та упц людьми крутити буде?
Коментар
02/07/2022 Субота
02.07.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром