стрічка

Попри війну: як українські фермери захищають урожай

27 Травня 2022, 13:22
Попри війну: як українські фермери захищають урожай Реклама 330
Попри війну: як українські фермери захищають урожай

Через російську окупацію близько 30% сільськогосподарських угідь України зараз неможливо використати за призначенням. Поля або знаходяться на окупованих територіях або заміновані, тому цьогоріч на них нічого не виростять. Аграріям інших регіонів України випала місія компенсувати втрати урожаю хоча б частково. 

Посівна попри все

Щоб не допустити дефіциту продуктів та надто великих економічних втрат в галузі сільського господарства, фермери мали максимально ефективно використати наявні земельні ресурси. 

Катастрофи вдалося уникнути через те, що підготовку до посівної почали заздалегідь – закупили пального, якого вистачила навіть в умовах дефіциту, великі фермерські господарства внесли основну частину добрив. Багато фермерів взагалі переглянули свою сівозміну через стрибки цін на добрива і збільшили площу під культури, які потребують менше удобрення. 

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, загалом в Україні засіяли понад 19 мільйонів гектарів. З них найбільше озимої пшениці, яку вдалося посіяти майже по всій країні попри війну.

Джерело: https://latifundist.com/posevnaya-online-2022
Джерело: https://latifundist.com/posevnaya-online-2022

Посівну кампанію змогли завершити попри проблеми з пальним, логістикою і наявністю сировини. Уже зараз для багатьох господарств актуальним стає питання зниження норм висіву для оптимізації витрат, а також потреби вкладатися у засоби захисту рослин.

Зберегти урожай

Фермери сходяться на думці, що підхід до захисту рослин має бути індивідуальним і залежати від ресурсів вкладених під час підготовки ґрунту і безпосередньо сівби. Чим більше витратили на перші два етапи, тим більше уваги варто приділити захисту. За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, якщо фермери припинять застосовувати методи захисту рослин, вони негайно втратять близько 40% врожаю через шкідників і хвороби.

Для України такі втрати стануть фатальними, тож аграрії мають зберегти максимальний відсоток врожаю. Більшість виробників гербіцидів та інших засобів захисту попередили про дефіцит та зростання цін на свій товар, тому варто почати поповнювати запаси вже зараз. 

Наприклад, досить популярним засобом є післясходові гербіциди, вибірково спрямовані на знищення бур'янів. Оригінальні препарати від виробника або офіційного постачальника можна знайти на сайті АгроПлант. Сайт займається продажем виключно оригінальної продукції (посівний матеріал – насіння соняшнику та кукурудзи; засоби захисту рослин та мікродобрива), а також має широкий вибір гербіцидів для різних культур.

Аграрії встигли обробити озимі культури захисними препаратами ще до повномасштабного вторгнення. Щоб вберегти урожай надалі, не варто економити на післясходовому захисті.

 

 

 

Коментар
02/07/2022 Субота
02.07.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром