стрічка

«Нашу землю засівали кулі та снаряди, але жоден ворог не зміг пустити тут коріння», – Володимир Зеленський

09 Травня 2022, 09:54
Володимир Зеленський 1313
Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський записав нове відеозвернення на честь Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У новому зверненні він процитував слова великого українського філософа Григорія Сковороди

«Немає нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, але немає нічого отруйнішого, ніж удаваний друг».

Подаємо головні тези його звернення:

  • Сьогодні ми відзначаємо День перемоги над нацизмом і нікому не віддамо ні клаптика своєї історії.
  • Ворог мріяв, що ми відмовимось відзначати 9 травня та перемогу над нацизмом, аби слово «денацифікація» отримало шанс. Однак з нацизмом боролись мільйони українців. Нацистів вигнали з Луганська та Донецька, з Ялти та Сімферополя, від окупантів звільнили Херсон, Маріуполь, Мелітополь та Бердянськ. Вони вигнали нацистів з усієї України, але ці міста особливо надихають нас та дають віру, що ми точно проженемо окупантів.
  • Ми пережили різні війні, але всі мали один фінал. Нашу землю засівали кулі та снаряди, але жоден ворог не зміг пустити тут коріння. Нашими полями їздили ворожі колісниці і танки, але це нікому не приносило плодів. У нашому небі літали ворожі стріли і ракети, але нікому не дано затьмарити нашу блакить. Нема кайданів, які зможуть скувати наш вільний дух. Нема окупанта, який зможе прижитися на нашій вільній землі. Нема загарбника, який зможе панувати над нашим вільним народом.
  • Бо хтось воює за батюшку царя, за партію і вождя, а ми – за Батьківщину. Ми ніколи не воювали проти когось. Ми завжди воюємо за себе. За свою свободу, за свою незалежність. Щоб перемога наших предків була недаремна. Вони бились за свободу для нас, і перемогли. Ми бʼємось за свою свободу, за свободу своїх дітей, а отже – переможемо. Ми ніколи не забудемо те, що зробили наші предки в Другій світовій війні, де загинули понад 8 млн українців. Де додому не повернувся кожен пʼятий українець, а загалом війна забрала щонайменше 50 млн людських життів.

Володимир Зеленський зауважив, що путін вже повторює жахливі злочини гітлерівського режиму, наслідує нацистську філософію.

«Він приречений. Бо проклятий мільйонами предків, коли почав наслідувати їхнього вбивцю. А тому втратить все. І зовсім скоро в Україні буде два дні перемоги. А в когось не залишиться жодного. Перемогли тоді – переможемо і зараз. І Хрещатик побачить парад перемоги. Перемоги України. З Днем перемоги над нацизмом. Слава Україні!», – додав Володимир Зеленський.

Коментар
Код блоку:
29/11/2022 Вівторок
29.11.2022