стрічка

Волинські політики поширили фейкову карту розділу росії

04 Травня 2022, 21:19
Волинські політики поширили фейкову карту розділу росії ФАКТЧЕК 4204
Волинські політики поширили фейкову карту розділу росії

До волинських політиків «примандрував» фейк, який фактчекери спростували кілька днів тому.

На офіційній Facebook-сторінці Волинської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність» 4 травня поширили фейкову карту «розділу території росії після її розпаду» – повідомляють фактчекери проєкту «Брехунець».

ФЕЙК

На сторінці волинської «Європейської солідарності» на повному серйозі з’явився допис такого змісту: «Гарно! Китайці нікому не пожаліли, молодці! Цю карту представили на китайському державному телебаченні, на ній продемонстровано, до яких країн відійдуть території росії після її розвалу».

Додали й зображення, про яке йде мова. Але як би українцям не хотілося б вірити, що так воно і буде, проте інформація – фейк. Її спростували ще 30 квітня фактчекери ресурсу factcheck.kz.

ФЕЙК

СПРОСТУВАННЯ

Мапу «розділу росії» почали масово поширювати 29 квітня як у соцмережах, так і на новинних сайтах. Насправді ж, карта демонструє, яка країна географічно розташована ближче до людини залежно від того, в якій частині Росії вона знаходиться, і була вперше опублікована в липні 2020 року на сайті Reddit.com.

Сюжету з цією мапою на китайському телебаченні не було.

ФЕЙК

Фото з диктором відредагували і  додали карту вже китайською мовою на фоні.  В оригіналі відео – інший фон, а сама програма присвячена темі інвестицій.

Читайте також: Черговий фейк пропаганди про наміри Польщі встановити контроль над західними областями України

 

 ***

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024