Компенсація ПДВ від 7000 гривень: шахраї виманюють гроші в українців
На волинян у Facebook таргетують рекламу шахрайського сайту, на якому запевняють, що кожен житель України може отримати компенсацію ПДВ від 7000 гривень.
Журналістам проєкту «Брехунець» уже не вперше доводиться викривати брехливі повідомлення, аби вберегти гроші довірливих волинян.
Нещодавно ми спростовували чергову шахрайську схему, де пропонували отримати гроші за опитування. А сьогодні шахраї уже пропонують компенсувати ПДВ. Методи ті самі, лише опис різний і нулів до цифр трішки докинули для солідності.
Як у волинян знову видурюють гроші
Традиційно усе розпочинається з реклами у Facebook. Сторінка під назвою UA News із краденим брендуванням ТСН запустила повідомлення про те, що «кожен житель України може отримати компенсацію ПДВ від 7000 до 90 000 гривень».
А для того, аби отримати гроші, потрібно перейти за посиланням і натиснути «отримати компенсацію».
А далі вас запевняють, що ви знаходитесь на офіційному сайті вповноваженого підрозділу по фінансовому захисту населення – ЄКЦ ПНГК. Напевно, мається на увазі Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів, якого в Україні не існує!
Шахраї займаються фішингом, адже просять вказати email і останні шість цифр номеру банківської картки, якою ви користуєтесь найчастіше (!). Звісно, якщо часто користуєтеся – на ній, скоріше за все, є кошти.
Метою такої схеми є виманювання персональних конфіденційних даних. Скоріш за все, вказавши ці дані, наступний крок – ввести термін дії картки і CVV2 код. Таким чином зловмисники отримають доступ до усіх коштів на рахунку.
До речі, важливою деталлю є те, що гроші можна отримати лише до 19 квітня, а сума нараховується за останні 36 місяців. Тобто, людині, яка «попалася на гачок» шахраїв, потрібно поспішити, адже можна «не встигнути бути обманутим». Шахраї навмисно вказують кінцеву дату, аби люди швидше погоджувались і не вагалися з прийняттям рішення.
ВИСНОВОК
Фактчекери проєкту «Брехунець» застерігають – не переходьте за підозрілими посиланнями у Facebook. Недарма кажуть, що «безкоштовний сир буває лише в мишоловці» і щоб у неї не потрапити, потрібно дуже уважно ставитися до того, що вам пропонують. Якщо все ж не вдалося оминути шахрайських схем, обов’язково звертайтеся до кіберполіції. До речі, за їхньою інформацією, подібна схема видурювання коштів уже діяла у 2021 році.
***
Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром
Коментарі