стрічка

На Волині – новий фейк про неможливість виїзду за кордон за внутрішніми документами

20 Квітня 2022, 14:14
У мережі поширюють фейк про виїзд за кордон 20573
У мережі поширюють фейк про виїзд за кордон

У мережі поширюють інформацію про  те, що українці начебто не зможуть виїжджати за кордон за внутрішніми документами.

Фактчекери проєкту «Брехунець» з’ясували, що це – ФЕЙК!

У волинських соцмережах телеграм-канали поширюють інформацію, що з 18 квітня українцям для перетину кордону з країнами Євросоюзу в умовах війни потрібно мати закордонний паспорт. Буцімто, окрім окремих випадків, вони не зможуть більше виїжджати за внутрішніми українськими документами.

СПРОСТУВАННЯ

На офіційній сторінці Міністерства внутрішніх справ України у Facebook  з’явилася інформація про те, що можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжили.

«Таке рішення прийнято, зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт)», - кажуть у відомстві.

І додають, що саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з сусідніми країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі й за внутрішнім паспортним документом. Це стосується всіх громадян, незалежно від областей, з яких вони прямують. 

Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

В окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра потреба наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші краяни планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами.

Державна прикордонна служба радить громадянам України враховувати різні ситуації та за можливості оформити закордонний паспорт ще до перетину кордону.

ВИСНОВОК

Отже, перетнути кордон можна із внутрішніми документами, якщо хтось ще не встиг, або не мав можливості оформити закордонний паспорт. Аби не піддаватися паніці, потрібно довіряти лише офіційним джерелам інформації. Додамо також, що наразі працює Державна міграційна служба, Управління Державної міграційної служби у Волинській області, ЦНАП міста Луцька, паспортний сервіс «Документ». У цих установах знову почали приймати документи на оформлення закордонного паспорта, тому до них можна звертатися за потреби.

Читайте також: Щотижневі виплати українцям: у Telegram поширюють новий фейк

Коментар
Код блоку:
25/09/2022 Субота
24.09.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром