стрічка

Повідомили, чи можуть студенти на основі відстрочки від армії виїхати за кордон

02 Квітня 2022, 19:30
Повідомили, чи можуть студенти на основі відстрочки від армії виїхати за кордон 220957
Повідомили, чи можуть студенти на основі відстрочки від армії виїхати за кордон

Студенти чоловічої статі, які навчаються в українських університетів, під час війни не можуть виїжджати за кордон. 

Про це повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти освітнього комітету ВР Юлія Гришина.

«Отримую дуже багато питань про те, як студентам виїхати за кордон під час війни. Зараз це неможливо, попри відстрочку від призову для студентів. Єдиний виняток – ті, хто навчається в іноземних вишах», – йдеться у повідомленні.
Діти, які вчаться на денній або дуальній формах освіти все ще мають право на відстрочку від призову. Проте виїхати за кордон тепер заборонено постановою Кабінету Міністрів.
Водночас відповідно до листа Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, військкомати отримали розпорядження надавати відстрочку та дозвіл на перетин кордону тим, хто навчається в іноземних вишах.
Для цього студент повинен:
  • мати відстрочку від призову (її можна оформити у територіальному центрі комплектування за місцем приписки на підставі довідки з ЗВО, де навчається студент).
  • дозвіл на перетин кордону від керівника відповідного центру комплектування за місцем приписки (можна отримати на підставі примітки про відстрочку та документів, що підтверджують навчання в іноземному ЗВО).

Юлія Гришина зазначила, що всі територіальні центри комплектування вивезені на підконтрольні Україні території. 

Коментарі
03 Квітня 2022, 13:50
з чого така перевага саме тим хто за кордоном навчається? вони кращі за тих хто навчається в Україні? чи ті що навчаються в Україні другий сорт??? це порушення прав рівності наших дітей!!!
06 Квітня 2022, 03:04
Олена, ні, не кращі, тому військомати жодних довідок їм не видають. Натомість дають повістки, перевірено особисто.
12 Квітня 2022, 17:28
Уже пора внести поправки. Студента українського вишу не мобілізують, він має відстрочку. Так випускайте за кордон! тут допомагати є кому, кажуть що молодий, на роботу не беруть, бо її не має, а жити як, сім'ю годувати, за навчання платити?
19 Квітня 2022, 13:18
Я навчаюсь на денній формі навчання і не маю права виїхати за кордон , хоч і маю відстрочку .В такому випадку мені тут ловити нічого, краще переїхати за кордон і там навчатись , саме так думають більшість студентів чоловічої статі. І Як результат молодь втікає з країни
21 Квітня 2022, 05:45
Чому в Україні приймаються рішення, які суперечать Закону України, а саме ст. 23. яка не розділяє на територіально розміщених студентів. Як випускаєте всіх з цієї статті, навіть депутатам можна виїхати, то чому порушуються права саме цієї групи осіб.
27 Квітня 2022, 21:39
Дякую нашій владі за те,що цілий рік невпинної підготовки до вступних іспитів закордоном пішов самі знаєте куди.
29 Квітня 2022, 14:22
Я навчаюсь в Німеччині вже більше року, 23го лютого прилетів в Київ. Зараз я здробив все щоб отримати відстрочку, але мені сказали що відстрочку з 11 квітня більше не видають. ТАК А ЩО МЕНІ робити? я 2 місяці сплачую податки, навчання, та проживання, я майже банкрот, бо не маю змоги там працювати, мене скору будуть штрафувати, мої батьки пенсіонери з села. Я домагався там навчатися 2 роки, а тепер що? Студентів ніхто не бере ні в армію ні в тероборону, я не розумію навіщо я тут.
30 Квітня 2022, 17:27
Чи можливо зробити якусь петицію шоб студенти могли виїжджати за кордон? В батьків немає грошей і у мене теж а жити всеодно за шось потрібно, думаю у більшості так само
02 Травня 2022, 08:35
https://www.openpetition.eu/petition/online/viizd-studentiv-za-kordon-pid-cas-voennogo-stanu Петиція вже створена
19 Травня 2022, 09:59
Я мама студента вишу син навчається додатково на платному факультеті україно-німецькому,здав 17 лютого 2022 платний екзамен ТЕСТ ДАФ,мав їхати на мовну практику в Германію цього літа,а також пройшов екзамен на семестрове навчання зі своєї спеціальності в Германії,тепер йому відмовили бо у нас Закон такий .Що ж це будуть за фахівці-інженери он лайн.Мій син мене питає,нащо мені взагалі жити,якщо моя мрія так і не здійсниться,він не потрібен своїй країні,бо порушуються його права
29 Травня 2022, 21:29
Чи можливий виїзд з України до Польщі, якщо є студентом польського університету, але на мовному курсі який триває 5 місяців. Бо тільки була інформація щодо звичайних іноземних вишів.
05 Червня 2022, 21:00
Тетяно, якщо у Вашого сина дійсно зданий TestDAF на рівень не нижче С1 (для медицини, для інших, можливо В2), то Ви можете подати документи до обраного німецького ВИШу онлайн. Там зараз на всіх сайтах університетів є посилання для громадян України. Вас зарахують.
08 Червня 2022, 16:10
Тут створена петиція, будь ласка підписуйте https://petition.president.gov.ua/petition/145046
16 Червня 2022, 11:47
Я неможу виїхати за кордон якщо я є дійсно студентом вишу, і навчаюся на деній формі. Зате нашим гордим депутатам все дозволено, наші депутати вміють красти і чим побільше а не думати своїми головами а не задницею про простих людей. Позорникі
17 Червня 2022, 17:50
В мене слів нема. Маю тяжкою працею заробляти собі на хліб, батьки виїхали, закінчив школу, планував вступити у ВНЗ Польщі, вчитись і жити за стипендію, але мені 18 років і не випускають за кордон, тепер маю чекати закінчення війни, щоб туди вступити.
27 Липня 2022, 15:01
Антон Я навчаюсь в Німеччині вже більше року, - те, що вас не випускають спричинено тим, що тисячі дорослих і старих мужиків повступали за бабки у німецькі універи. Влада ще не придумала, як відрізнити від справжніх. Жесть в комісіях і українських універів. тисячі старих пердунів згадали, що недовчились
28 Липня 2022, 13:42
Доброго дня, підскажіть що робити. Знайомому хлопчині 18 років, територіальний центр комплектування відмовив у довідці для студента Польського вузу, тому що між Польським вузом та Україною відсутній договір? Відповідно до Закону ВО та ВС (ст 17 п.9) Що їм робити за навчання вони вже заплатили.
16 Серпня 2022, 19:30
Владо випустіть студентів за кордон!!!Хоча б родичів відвідати!Все одно повернуться всі на навчання!
16 Серпня 2022, 19:31
Владо випустіть студентів за кордон!!!Хоча б родичів відвідати!Все одно повернуться на навчання!
19 Серпня 2022, 13:47
Ми боремось за свободу , а не концлагер!!! Тому молодь має право на вибір у навчанні !Украіна йде у Євросоюз !
21 Серпня 2022, 11:55
Просто скажіть, що будь-яким студентам, крім з іноземним громадянством + в іноземних вишах, заборонен виїзд. Скільки б не було довідок чи дозволів.
24 Серпня 2022, 09:06
Ось тому ми не можемо позбавитися асоціацій нас з рашкою,бо при владі сидять не розумні європейці,а такі самі пі***и як і там.Лише після того як весь цей бруд винесуть із Верховної Ради,ми по справжньому переможему.А до цього моменту я навіть думати не буду про повернення у цей «свободний»концлагер
31 Серпня 2022, 12:20
рома,не свисти,що ти молодий і красивий.Хі,а там в Німеччині є дискримінація по віку чи ти там вчишся взагалі,чи ти просто щоб тут посвистіти?
31 Серпня 2022, 12:24
так владо,чи тот резніік чи як,але дайте відповідь на запитання Залужного,чи можна
31 Серпня 2022, 12:30
я не влада,а я проти влади.Ми чекаємо...
02 Вересня 2022, 16:12
Для Олени: Ви все перекрутили. Українські студенти, попри війну продовжили навчання у Вузах. То чому студенти іноземних Вузів мають припинити навчання? Вони що - другий сорт, вашими словами? За невідвідування лекцій можуть легко відрахувати. Тому їм і дозволили перетинати кордон, щоб не переривати навчання. Українським студентам не має такої гострої необхідності перетинати кордон
14 Вересня 2022, 12:44
Негайно відмініть всі ці правила - це ганебно Треба бути юристом щоб кудись вступити Я за спрощення перетину кордону для студентів А саме - «Студент повинен мати право показати прикордонникам документ в якому має бути написано що він студент» і це все !!!!
16 Жовтня 2022, 07:54
Чому до цього часу ще не дозволили виїзд студентам?Тим хто навчається закордоном,вони що кращі за наших дітей?Дозволити виїзд українських студентів закордон негайно!!!
14 Листопада 2022, 07:06
7 років наполегливоі науковоі првці, перемога ввсеукраінському МАН, захист Украіни та перемоги в міжнародних наукових конкурсах, дитина отримала запрошення в Канаду, на навчання по обміну на рік, фінансування від Канади на навчання та проживання. Тепер сидить в Украіні і не має права скористатися заслуженим Вони ж наше майбутнє, ім відбудовувати, сплачувати податки на розвиток. Вони всього лиш хочуть отримати якісну освіту. Ганьба!
27 Листопада 2022, 11:28
Наша держава тільки за себе беспокоїться а на студентів їм побоку. Бо я теж хотів два раза виїхать так козли не пускають
17 Січня 2023, 19:58
Може хтось стикався з такою ситуацією, а що на рахунок того якщо виїхали до повноліття до родичів закордон , маючи довідку що навчаєшся в українському вузі кордоні запустять назад без проблем? Чи теж повістку вручать?
18 Лютого 2023, 17:48
Підкажіть, будь ласка, хлопець вчиться у Польщі, університет, вже декілька місяців, чи має він право в'їзду та виїзду з України ? (На даний момент перебуває в Польщі)