стрічка

Окупанти відповідатимуть за всі воєнні злочини проти українців, – Володимир Зеленський

16 Березня 2022, 13:37
Окупанти відповідатимуть за всі воєнні злочини проти українців, – Володимир Зеленський 818
Окупанти відповідатимуть за всі воєнні злочини проти українців, – Володимир Зеленський

Минулої ночі російські війська продовжили обстріл мирних міст України, зокрема Харків та область, бомбили узбережжя Одещини, завдали ракетних ударів по Києву, били по цивільній інфраструктурі Запоріжжя.

Про це у зверненні повідомив президент України Володимир Зеленський.

Станом на ранок 16 березня загинуло 103 дитини.

Зазнали руйнувань 400 закладів освіти – найбільше в Донецькій області (119). У Маріуполі окупанти захопили лікарню, пацієнти і лікарі в полоні. Заклад використовують як вогневий пункт для обстрілу міста.

«Російські війська завдали за ці дні Україні в сто разів більших руйнувань, ніж Донбасу за вісім років війни. І найбільше постраждали саме території Донбасу, прикордонних областей, Київська область та південь України – ті території, про які російські пропагандисти завжди говорили як про місце проживання близьких для росії людей. Ось така «близькість», такий, як говорили у москві, «роз’єднаний народ», – наголосив Володимир Зеленський.

Також президент повідомив, що прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан вже в Україні й почав працювати, аби зафіксувати всі воєнні злочини росії.

«Ми активізуємо роботу, щоб притягнути окупантів до відповідальності. Має бути міжнародний трибунал. І він буде за все, що вони наробили проти України», – підкреслив Зеленський.

Крім того, глава держави поінформував, що втрати окупантів продовжують зростати – кількість знищених солдатів противника вже наближається до 14 000. Ворог утратив уже більше сотні гвинтокрилів, близько 100 літаків. Знищені більше 400 російських танків, а також декілька тисяч одиниць техніки, забраної з полів бою, уже використовують для захисту України.

 

Коментар
Код блоку:
27/09/2022 Вівторок
27.09.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром