стрічка

«Провокація»: як білоруська пропаганда виправдовує військові злочини

15 Березня 2022, 15:37
Пропаганда 383
Пропаганда

Білоруські державні ЗМІ, наслідуючи своїх російських колег, майже щодня говорять про підготовку провокацій з боку США, а останнім часом – і з боку України.

Для чого вони це роблять пояснюють Беларусы Зарубежья.

Річ у тім, що всі пропагандисти користуються однаковими підручниками. Для того, аби виправдати злочинні (а у випадку Росії – часто загарбницькі) дії режиму, обов’язково потрібно вказати, що їх «вимушують вороги» – як правило, колективний Захід, чи політичні опоненти.

Однак, якби державні ЗМІ тільки заявляли про «провокації», що готуються, це було б ще пів біди. Проблема в тому, що авторитарні режими часто самі їх інсценують, намагаючись згуртувати навколо себе довірливих громадян та виправдати подальші злочини.

Так, плануючи напад на Україну, кремлівська пропаганда постійно заявляла про «провокації» то на Донбасі, то з боку НАТО. А в білоруських ЗМІ оголосили про нібито українського безпілотника, якого підбили на території Білорусі.

А сам Олександр Лукашенко неодноразово заявляв, що «війни не буде, якщо Україна не влаштує провокацію». Україна так її й не влаштувала, а ракети з Білорусі продовжують летіти на її територію вже 19-й день.

Слід зауважити, що якщо білоруському режиму і вдається інсценувати якусь «провокацію», як правило, вона викривається незалежними журналістами та розслідувачами.

Тому обов'язково потрібно читати незалежні ЗМІ й розповідати білорусам правду: Лукашенко втягнув Білорусь у війну проти України й ми зобов'язані з цим боротися.

Читайте також: У Білорусі поширили фейк про обстріл Рівненської атомної станції

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024