стрічка

Євросоюз готує нові санкції проти рф

13 Березня 2022, 22:30
ЄС-санкції 829
ЄС-санкції

Євросоюз готує новий пакет санкцій щодо росії, націлений на 15 бізнесменів та пропагандистів, заборону інвестицій в енергетику та нове ембарго.

Про це повідомляє Financial Times, – пише Українська правда.

Згідно з проєктом, Абрамович має бути внесений до списку ЄС через його «тривалі та тісні зв’язки» з президентом Росії Владіміром Путіним, які «допомогли йому зберегти свої значні статки», зокрема – частку в металургійній групі «Евраз».

Його описують як «одного з провідних російських бізнесменів … що створює значне джерело доходу для [російського] уряду».

Очікується, що посли знову зберуться в понеділок, аби фіналізувати проєкт та затвердити його.

З 15 перелічених осіб, четверо описуються як олігархи, включно з Абрамовичем, ще сім — як бізнесмени, пов’язані з Кремлем, а ще четверо пов’язані з російською пропагандою.

Крім того, розглядаються подальші економічні санкції проти російських держпідприємств, зокрема у сфері авіації та суднобудування, банків, та нове ембарго на російську сталь та залізо. ЄС обговорює заборону на інвестиції в енергетичний сектор країни-агресора та, слідом за США, вивезення предметів розкоші в рф.

Щодо останнього, то у понеділок посли ЄС повинні вирішити, якою саме буде гранична сума для таких товарів – 300 євро, запропоновані в ЄС, порівняно з 1000 доларів за режиму США

Нагадуємо: Президент США Джо Байден заявив про нові санкції проти росії, які включають скасування торговельних привілеїв з боку США та країн «Великої сімки», а також нове ембарго на російські діаманти, морепродукти та горілку. Повний перелік складається з 19 сторінок, серед яких і парфуми, і алкоголь, і навіть автівки.

Минулого тижня Британія запровадила нові санкції проти семи російських олігархів та доповнила перелік, зокрема, Романом Абрамовичем, Олегом Дерипаскою та головою «Газпрому» Міллером.

ЄС у п’ятницю заявив, що запровадить нові санкції проти РФ найближчими днями після угоди країн Великої сімки. Зокрема йдеться про нових осіб та компаній зі сталеливарної промисловості, виробників військової продукції та технологій, а також компаній, які надають фінансові та інвестиційні послуги.

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024