стрічка

У храмах Рівненсько-Острозької єпархії УПЦ не молитимуться за Кирила

03 Березня 2022, 19:28
У храмах Рівненсько-Острозької єпархії УПЦ не молитимуться за Кирила 850
У храмах Рівненсько-Острозької єпархії УПЦ не молитимуться за Кирила

У храмах Рівненсько-Острозької єпархії  Української православної церкви Московського патріархату під час богослужінь більше не поминатимуть патріарха московського і всія Русі Кирила.

Дозвіл на це 2 березня підписав єпископ Рівненський і Острозький Пимен.

1 березня духівництво Рівненсько-Острозької єпархії спрямувало до Пимена звернення, у якому з-поміж іншого йшлося:

У той час, коли ввірена нам паства потерпає від обстрілів, Патріарх Кирил, називаючи себе Патріархом не тільки Росії, а й України, не засудив війну, не визнав її винуватця, не заступився за наш багатостраждальний український народ.
Виходячи з цього, ми засуджуємо бездіяльність Патріарха Кирила, припиняємо поминати його ім’я на богослужіннях. Також звертаємось з наполегливим проханням на ім’я Блаженнішого Митрополита Онуфрія про термінове скликання Священного Синоду УПЦ зі зверненням до Патріарха Кирила про давню обіцянку – дарування автокефалії усій повноті Української Православної Церкви.

3  березня (документ від 2 березня) за підписом Пимена було опубліковане розпорядження, у якому єпископ Рівненський і Острозький благословляє не поминати Кирила. Водночас ідеться про те, що храми УПЦ МП підтверджують вірність церкві та Митрополиту Онуфрію, «зважаючи на його мудрість і духовний досвід».

Коментар
06/12/2023 Середа
06.12.2023