Реакція світу на війну Росії проти України 1 березня
Видання Район.in.ua збирає усі найсвіжішу інформацію щодо реакції світу на вторгнення Росії в Україну.
Інформація оновлюється зазначеним часом.
23:35
Мер Вільнюса Ремігіс Шимасюс зробив напис «Путін, на тебе чекає Гаага» на дорозі навпроти російського посольства в Литві.
Про це пише Reuters, повідомляє Європейська правда.
«Наше місто завжди підтримує мистецтво, особливо мистецтво, яке несе в собі послання світу», – сказав Шимасюс, наносячи фарбу на гігантські літери 20-метрового слогану.
23:22
Президент Естонії Алар Каліс звернувся до українців:
- Ми всі сьогодні – українці. Війна, яку почав Путін страшна і небезпечна. Кожен, кого не турбує війна , стане спільником. В України є мільйони друзів.
- Ми прийняли рішення, які послаблять економіку Росії. Агресора потрібно зупинити. Ми захоплюємось вашою мужністю.
- Путін вже програв війну. Україна – європейська держава, тому повинна стати частиною ЄС. Слава Україні!
23:17
Найкращий ресторан світу Noma передасть частину виручки Червоному Хресту. Повідомляє НВ.
«У п’ятницю, 4 березня, ми пожертвуємо 100% виторгу за напої за день Червоному Хресту на їхню гуманітарну діяльність в Україні. Щоб зробити пожертвування, будь ласка, завітайте на www.rodekors.dk», — написали Noma.
22:20
Посли ЄС затвердили відключення семи російських банків від SWIFT, але так і не включили Сбербанк у цей список. Повідомляє Bloomberg. Пише НВ.
22:15
Велика Британія заявила, що запровадить санкції проти Білорусі за її роль у вторгненні Росії. Про це пише Sky News, повідомляє «Європейська правда».
21:55
Польща розпочала процес вилучення російської нерухомості у Варшаві, у тому числі будівлі школи при посольстві. Пише ТСН.
21:51
Nike більше не доставляє продукції до Росії. Пише ТСН.
21:40
Міжнародний суд ООН заявив, що 7 і 8 березня проведе слухання за позовом України проти Росії щодо порушення РФ Конвенції про запобігання злочину геноциду. Пише Європейська правда.
21:08
Італійський Vanity Fair присвятив обкладинку опору України у війни із Росією, що здійснила підступний напад.
Таким чином редактори видання закликали своїх читачів публікувати у соцмережах повідомлення за мир на підтримку України. Напис на обкладинці — Обличчя президента.
20:55
Оператор російського газогону «Північний потік-2» мусив оголосити себе банкрутом.
20:41
Канада звернулася до Міжнародного кримінального суду в Гаазі з проханням прискорити розслідування злочинів Росії проти України. Пише ТСН.
20:39
ООН подала заявку на 1,7 мільярда доларів гуманітарної допомоги для постраждалих від вторгнення в Україну. Пише НВ.
20:35
Міжнародна федерація тенісу скасовує усі турніри на території Росії та Білорусі та усуває спортсменів із цих країн від участі у змаганнях. Пише ТСН.
18:37
Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.
Про це повідомляє Держспецзв'язку.
18:25
Польща, Болгарія, Грузія, Румунія, Туреччина вже підтвердили готовність пропускати українські транспортні засоби без міжнародних дозволів, що спрощує логістику гуманітарної та військово-технічної допомоги до України.
Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.
«Ми домовились з прикордонниками про те, щоб водіїв вантажівок, які доставлятимуть допомогу для України, пропускали через державний кордон. Всі, водії вантажівок, які хочуть допомогти країні, сміливо можуть це робити», – йдеться у повідомленні.
Усі, хто хочуть допомогти Україні з-за кордону: організовуйтесь на місцях через посольства або звертайтесь до визначених Урядом перелік хабів для гуманітарної допомоги. Наразі охочих допомогти дуже багато — однак всі зараз на межі виснаження, тому дуже просять самоорганізовуватись.
Евакуаційні рейси Укрзалізниці наразі здійснюються з гарячих точок до великих транспортних хабів. Звідки жінки, діти, люди з інвалідністю та люди літнього віку можуть дістатися до кордону з нашими західними партнерами. Зокрема, вже сьогодні запустили дизель-поїзди за маршрутом Львів — Ковель — Ягодин — Холм. Уся актуальна інформація щодо рейсів доступна на медіаресурсах Мінінфраструктури та Укрзалізниці. Закликаю орієнтуватись виключно на неї.
Укрзалізниця допомагає іноземним громадянам, які перебувають в Україні. Усі, хто має паспорт інших країн, можуть без обмежень покинути територію держави, це стосується і чоловіків віком від 18 до 60 років.
Українцям, що ми домовились із Польщею, Німеччиною, Словаччиною, Чехією, Австрією про безоплатний проїзд українських біженців рейсами власних залізниць.
Наразі найболючіше вдарили по авіатранспортній системі росії. Без зайвих перебільшень, вона, фактично, заблокована. Увесь європейський та північноамериканський повітряні простори — закриті. Також працюють над тим, щоб європейські лізингові та страхові компанії припинили роботу з авіакомпаніями окупанта. Нагадують, що понад 50 % усього його авіапарку знаходиться у лізингу.
Не менш важливим санкційним напрямом є блокування російського судноплавства. Це напряму б’є по імпортних і експортних можливостях окупанта. Як наслідок — валютному виторгу. Зрештою це буде ще одним потужним ударом по економіці росії.
Уже зараз для суден агресора починають закривати порти. Зокрема, відповідне рішення, для суден росії, а також всіх, хто пов’язані з нею, вже прийняла Великобританія. Очікують, що вже найближчим часом до неї приєднаються всі наші західні партнери.
Данська судноплавна компанія Maersk тимчасово зупиняє всі контейнерні перевезення в росію та з неї. Maersk управляє маршрутами контейнерних перевезень до Санкт-Петербурга і Калінінграда на Балтійському морі, Новоросійська на Чорному морі, а також до Владивостока і Східного на східному узбережжі РФ.
Також у портах Бельгії не обробляють вантажі для РФ. Бельгійські порти не пускають усі вантажі, призначені для країни-агресора. Вантажі затримують докери у бельгійських портах.
Туреччина закрила Босфор і Дарданелли для військових кораблів. Паралельно працюють над блокуванням залізниці, судноплавства та автотранспортної системи окупанта по всьому світу.
Сьогодні вночі перша після війни автівка Укрпошти перетнула кордон і вже в Польщі.
До кінця тижня планують поновити експорт настільки, наскільки це можливо. Поновлюватимуть і магістральні маршрути (в тестовому режимі), які будуть зв’язувати схід та захід.
18:00
Десятки NLAW та Javelin прибули в Україну і чекають на свій час.
Про це повідомляє Оперативне командування «Північ».
«Дякуємо нашим іноземним партнерам за підтримку та позицію», – зазначають у коментарі.
17:46
До України прибула військова допомога від Нідерландів — 200 одиниць Stinger і протитанкова зброя. Це підтвердив командувач збройними силами Нідерландів. Stinger можна застосовувати проти літаків і гелікоптерів. Про це повідомило «Громадське».
16:00
Дипломати десятка країн залишили залу Ради ООН з прав людини перед виступом міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. У такий спосіб вони висловили свій протест проти російського вторгнення в Україну. Про це пише Оперативний ЗСУ.
15:00
Оператор «Північного потоку – 2» на межі банкрутства через санкції. Про це пише Економічна правда.
Швейцарська компанія Nord Stream 2 AG розглядає можливість подання заяви про неплатоспроможність та намагається врегулювати свої зобов'язання до початку терміну дії санкцій США 2 березня.
13:00
Українські дипломати прямо зараз відкликають послів тих країн, які зрадили міжнародному праву. Про це повідомляє президент України Володимир Зеленський, – пише НВ.
«Негайно відкликаємо посла з Киргизстану на консультації. За виправдання агресії проти України. Негайно відкликаємо посла з Грузії. За перепони для добровольців, які хочуть нам допомогти. За неморальну позицію щодо санкцій», — сказав президент.
12:00
Прессекретар Пентагону Джон Кірбі заявив, що російські війська націлилися на Київ, але українці чинять досить ефективний опір.
«Ми також бачили, що українці чинять досить ефективний опір навколо Києва і безперервно», — сказав він.
За його словами, російські окупанти не досягли того прогресу, якого вони хотіли.
11:50
Дипломатична ситуація станом на 10.00 1 березня:
Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі. Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Чехія, Польща, Словаччина і Словенія вже закликали до негайного надання Україні членства в ЄС.
Військова допомога
Для захисту України продовжує надходити велика кількість допомоги партнерів: від бронежилетів і касок до переносних ракетно-зенітних комплексів і протитанкових установок.
Вирішується питання посилення військово-повітряних сил ЗСУ, аби іще більше давати відсіч ворогові у повітрі.
Вперше в своїй історії озброєння надає Фінляндія: 2500 автоматичних гвинтівок, 150 000 патронів, 1500 одноразових РПГ і 70 000 харчових наборів.
Швеція вперше з 1939 року надала військову допомогу. Шведський уряд передає Україні 135 тисяч польових пайків, 5000 шоломів, 5000 бронежилетів та 5000 одиниць протитанкової зброї.
Норвегія також ухвалила виняткове рішення на підтримку України, відійшовши від політики ненадання зброї країнам поза НАТО, які перебувають у стані війни. Осло надсилає нам 2000 протитанкових гранатометів!
Люксембург надає Україні протитанкову зброю.
Нейтральна Австрія невдовзі надішле шоломи, захисні жилети, а також паливо.
Санкції
Посилюється міжнародна ізоляція Росії. Про запровадження нових санкцій оголосили США, Велика Британія, Австралія. Швейцарія вперше долучилася до санкцій ЄС. Ті, хто раніше зберігав нейтралітет - нині борються разом з українцями проти російських загарбників.
Азія, яка раніше дотримувалася обережної позиціі, також долучається до антипутінської коаліції. Сінгапур вводить обмеження, які передбачають експортний контроль, санкції проти російських банків, припинення авіасполучення.
Нищівних ударів завдають наші партнери і по Центральному банку Росії. Канада заборонила всім фінансовим інституціям здійснювати будь-які транзакції з Центробанком РФ. Канада також оголосила про намір припинити імпорт нафти з Росії.
Монако, яке полюбляють російські багатії, завдасть удару по представниках російського істеблішменту та запровадить санкції, ідентичні до обмежень ЄС.
Гуманітарна допомога
З різних куточків світу надходить гуманітарна допомога. Вантажі з необхідним вже вирушили з Франції, Словаччини, Швейцарії, Індії, Естонії, Литви.
Вчора ввечері Велика Британія відправила до Польщі перший вантаж з медичними засобами. Загалом Лондон виділив 40 мільйонів фунтів на гуманітарну допомогу. І це лише невелика частина допомоги, яку нам надають друзі з усього світу.
Міжнародна ізоляція
Кожним обстрілом українського міста чи селища Росія дедалі більше ізолює себе від світу. Розширилася кількість держав, які закрили свій повітряний простір для російських літаків. Тепер до них долучилася Албанія. Крім того, Росії тепер загрожує масове закриття портів та обмеження на пересування у морі. Велика Британія розробляє законодавче рішення, аби не пускати російські судна в британські порти.
Кілька днів тому Європейський мовний союз оголосив, що жоден російський артист не братиме участі в цьогорічному пісенному конкурсі, а вчора ФІФА та УЄФА ухвалили рішення усунути російські збірні та клуби від участі у змаганням під їхньою егідою.
США висилають 12 російських дипломатів з місії при ООН задля посилення тиску на Росію.
«Міжнародна антипутінська коаліція діє. Українська дипломатія забезпечує надійних тил для наших військових. Маючи таких мужніх військових і таку масштабну підтримку світу ми примусимо загарбників припинити агресію. Слава Україні!» – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
08:34
Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан оголосив, що розпочне розслідування ймовірних воєнних злочинів та злочинів проти людяності в Україні. Про це пише Українська правда.
«Вирішив якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні», – йдеться у заяві прокурора на сайті суду.
7:41
️Санкції в дії. Sony Pictures теж іде з Москви. Sony – одна з багатьох компаній, яка вже заявила про свою антипутінську позицію.
7:00
Тайвань приєднається до блокування доступу деяких російських банків до SWIFT, а також вже направив гуманітарну допомогу в Україну.
6:02
Mastercard заблокувала доступ до платіжної системи кільком російським фінансовим установам. Випущені нею картки перестануть працювати за кордоном та в іноземних інтернет-магазинах. Про це пише УП.
4:24
Українська армія отримає ще 70 літаків: від Болгарії (Міг-29) – 16 одиниць та (Су-25) – 14 одиниць, Польщі (Міг-29) – 28 одиниць Словаччини (Міг-29) – 12 одиниць. Про це інформує Центр протидії дезінформації.
4:20
Японія запроваджує санкції проти Росії через вторгнення в Україну. Вони торкнуться особисто Путіна, Медвєдева та інших російських посадовців. Про це пише Суспільне.
3:26
Японія ввела санкції проти керівництва РФ, включаючи Путіна, Медведєва та Лаврова, повідомило агентство Kyodo.
3:15
Walt Disney Company призупиняє постачання своїх фільмів у російські кінотеатри. Про це повідомили на офіційній сторінці компанії у Твітері.
3:13
Прем'єр міністр Іспанії заявив про легалізацію усіх українців-мігрантів.
3:09
Адміністрація США наразі не розглядає запровадження зони без польотів над Україною – так відповіли в Пентагоні. Речниця Білого дому Джен Псакі додала, що «закрите небо» означало б застосування американської авіації проти російських літаків – і що в Білому домі не вважають це хорошою ідеєю. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники НАТО не мають намірів входити в авіапростір України для зупинки РФ – адже це могло б призвести до великої війни між Росією та НАТО.
Конгресмен Браян Фіцпатрик каже, що для захисту України від російських літаків не обов’язково їх збивати. На його думку, «закрити небо» можна кіберметодами. За словами конгресмена, НАТО має можливість відключити систему зв'язку авіакомпаній і, по суті, приземляти літаки, не вступаючи у фізичний конфлікт. І що саме це потрібно зробити зараз.
Крім цього, деякі країни НАТО вирішили підсилти українську авіацію поставкою своїх літаків. У Верховній раді повідомили про 70 додаткових МіГ-29 та Су-25, які надасть Болгарія, Польща та Словаччина. Також продовжуються поставки "Стінгерів" та засобів протиповітряної оборони. Про це повідомив Остап Яриш.
3:03
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль закликав свого грузинського коллегу Іраклі Гарібашвілі дозволити виліт в Україну добровольців із Грузії. «Хоробрі грузинські брати чекають в аеропорту, щоб улетіти на допомогу Україні. Сподіваюся Іраклі Гарібашвілі проявити мужність і дозволить виліт. На це чекає Україна! На це чекає Європа!»,– повідомив Шмигаль. Про це пише Європейська правда.
2:38
Дмитро Кулеба домовився з державним секретарем США Ентоні Блінкеном про збільшення обсягів постачання зброї в Україну та санкційного тиску на РФ. Про це він повідомив у своєму офіційному акаунті в Твітері.
01:54
Едвард Буртинський, один із найвідоміших сучасних фотографів світу, продав два своїх знімки за 10 тисяч доларів, щоб допомогти Україні у скрутний час. Про це пише НВ.
«Моє серце та історія моєї родини в Україні. У відповідь на трагедію, що розгортається на моїй історичній батьківщині я випускаю спеціальне видання двох своїх прінтів для перших 30 людей, які пожертвують 10 тисяч доларів на гуманітарну допомогу Україні», — написав Едвард Буртинський, який вважається одним із найдосвідченіших сучасних фотографів світу.
01:27
США виявили і вигнали з країни 12 російських шпигунів. Повідомляє Оперативний ЗСУ.
01:18
Канада надасть Україні протитанкове озброєння та модернізовані боєприпаси для підтримки її боротьби проти російського вторгнення, і заборонить імпорт російської сирої нафти. Повідомляє Reuters.
01:15
Прокурор Міжнародного Кримінального Суду ICC п.Карім Хан особисто ініціював розслідування російської агресії проти України та інших військових злочинів. Пише Оперативний ЗСУ.
«Україна не є державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду, тому сама не може передати цю ситуацію до мого офісу. Але я двічі скористався своїми прерогативами», – йдеться у повідомленні прокурора.
01:13
Netflix відмовиться від трансляції російських каналів. Повідомляє Оперативний ЗСУ.
01:01
Сер Пол Маккартні висловився на підтримку України. Він написав про це в твітері.
Пише Українська правда.
«Згадую, як грав для наших друзів в Україні на Майдані Незалежності у 2008 році та думаю про них у ці важкі часи. Ми шлемо свою любов і підтримку», – йдеться у повідомленні.
00:55
Уряд Монако вирішив накласти санкції та заморозити майно й активи кількох заможних російських бізнесменів через вторгнення Путіна до України. Повідомляє Reuters.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром