стрічка

У Луцьку високопосадовці обговорили освоєння коштів на тероборону області

21 Лютого 2022, 12:29
Робоча зустріч 645
Робоча зустріч

У Волинській облдержадміністрації 20 лютого відбулась робоча зустріч із заступником міністра оборони України Ростиславом Замлинським

Про що говорили, повідомляє Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.

Участь у нараді взяв перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко. Окрім цього, долучилися також командир бригади територіальної оборони Волині Олександр Скумбрій, військовий комісар Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Роман Кулик та керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації.

Основне питання, котре обговорювали – освоєння коштів, виділених на територіальну оборону в області.

Як повідомив Ростислав Замлинський, для Міністерства оборони найкращий варіант, щоб розпорядником коштів та замовником робіт виступала обласна державна адміністрація. Тоді одержання коштів бригадою тероборони області буде найшвидшим.

«Насамперед на порядку денному стоїть питання поточних ремонтів та облаштувань сигналізацій для збройних кімнат, а далі облаштування меблями та комп’ютерами.

По всій Україні усі обласні ради на територіальну оборону сумарно виділили 252 мільйони гривень. Тож у розрізі кожної області повинна бути дорожня карта розгортання сил тероборони для кожного батальйону, у якій необхідно прописати терміни початку і завершення робіт, тендерів та відповідальних тощо», – зазначив заступник міністра оборони України Ростислав Замлинський.

Окрім цього, посадовець повідомив, що у Міністерстві оборони України розробили законопроєкт №7012-2, де для сил тероборони також передбачили фінансування, але загалом там прописані закупівлі.

Своєю чергою, заступник директора департаменту фінансів ОДА Володимир Селедець повідомив, що згідно з обласною програмою територіальної оборони, передбачені кошти – це субвенція державному бюджету. Тож можливий і такий шлях фінансування сил тероборони області.

Однак, представник міністерства зауважив, що такий механізм фінансування потребує більше часу, а облаштувати все необхідно якнайшвидше. Разом із цим додав, що рішення – за головою обласної державної адміністрації.

На завершення робочої зустрічі перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко запевнив, що в області зроблять усе можливе для виконання усіх завдань.

Довідково: нині в державі триває процес формування бригад територіальної оборони відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву», ініційованого Президентом України у травні 2021 року.

Закон набрав чинності 1 січня 2022 року.

Так Україна впроваджує широку систему національного спротиву, щоб не лише держава в цілому, а і кожна область та район були максимально захищеними перед будь-якою можливою зовнішньою загрозою.

Закон передбачає виведення Територіальної оборони зі структури Сухопутних військ в окремий рід військ ЗСУ. Тепер Сили територіальної оборони це такий самий самостійний рід сил ЗСУ, як Десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій. З такими ж бригадами, батальйонами, ротами, командирами з числа кадрових військових. 

Єдина відмінність – основний склад бійців складають резервісти.

Коментар
28/02/2024 Вівторок
27.02.2024