стрічка

Грип, сезонна алергія та вакцинація людей 60+: головне на брифінгу у Рівненській ОДА

16 Лютого 2022, 14:49
Брифінг у Рівненській ОДА 455
Брифінг у Рівненській ОДА

Директорка Рівненського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Людмила Рибчук відповіла на запитання щодо захворюваності на COVID-19, а також прокоментувала інші актуальні теми, що стосуються сфери охорони здоров’я.

Про це йдеться на сайті Рівненської ОДА. 

Як зазначила посадовиця, МОЗ та «Коаліція за вакцинацію» реалізують проєкт зі щеплення проти COVID-19 літніх мешканців у віддалених населених пунктах. На Рівненщині проєкт реалізується у п'яти територіальних громадах: Сарненській, Рокитнівській, Зарічненській, Великомежирицькій і Дубровицькій. Мобільні бригади відвідають 76 віддалених населених пунктів у цих громадах. Зокрема, у лютому заплановано 54 виїзди. Графіки виїздів мобільних бригад в рамках проєкту розміщено також на офіційному вебсайті ОДА.

За словами Людмили Рибчук, людина може бути інфікована двома вірусами одночасно і мати симптоми як грипу, так і COVID-19. Важливо вакцинуватися і від грипу, і від COVID-19. Наразі щеплення від грипу не включено до обов'язкових профілактичних щеплень Національного календаря профілактичних щеплень, воно є рекомендованим. Проте вакцину можна придбати в аптеках, а щеплення безоплатно зробити в медзакладі, де укладена декларація із сімейним лікарем. Всі доступні в Україні вакцини проти грипу є безпечними та ефективними. 

Вона також зазначила, що вакцинація від грипу для груп ризику (медичних працівників, військовослужбовців, людей старше 60 років, освітян, жінок, які планують вагітність, вагітних тощо) є безоплатною. Отримати вакцину можна в закладах охорони здоров’я, до яких було розподілено вакцину проти грипу. Актуальні розподіли вакцини можна знайти за посиланнями тут і тут. Більше про грип та його профілактику читайте на сайті Центру громадського здоров’я. Обрати найближчий пункт вакцинації проти COVID-19 можна за посиланням: https://vaccination.covid19.gov.ua/list

Всі вакцини від COVID-19 є безкоштовними, придатними до використання та не протермінованими. Наголошуємо, що щеплення від COVID-19 не захищає від грипу, як і щеплення від грипу не захищає від коронавірусної хвороби. Проте і та, і інша вакцина значно зменшують ризик важкого перебігу та смерті внаслідок хвороби. 

Щоб зробити щеплення від COVID-19, дорослому потрібно мати з собою лише паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (колишній ІПН). Декларація із сімейним лікарем, щоб отримати щеплення, не обов’язкова. Втім, її наявність значно прискорює процес внесення даних про щеплення до електронної системи охорони здоров'я. 

COVID-19 та сезонні алергії мають спільні та відмінні симптоми. Втома, головний біль, кашель, задишка, біль у горлі, чхання та нежить властиві і COVID-19, і сезонній алергії. Свербіж очей або сльозотеча виникає при сезонній алергії. А підвищення температури, біль у тілі та втрата чи спотворення запахів і смаків є ознаками COVID-19.

Якщо вакцинувалися AstraZeneca, потрібно робити щеплення бустерною дозою. Адже тим, хто вакцинувався будь-якими схваленими в Україні вакцинами, рекомендується зробити бустерну дозу мРНК-вакцинами (PFIZER або Moderna) через 6-9 місяців після другої.

Читайте також: В Україні стабілізується захворюваність на коронавірус

За минулу добу на Рівненщині зафіксували 1007 нових хворих ковід-інфекцією

Коментар
01/03/2024 П'ятниця
01.03.2024