стрічка

Росія (не)збирається нападати на Україну з Білорусі: де прихована маніпуляція

19 Січня 2022, 17:30
Росія (не)збирається нападати на Україну з Білорусі: де прихована маніпуляція 4148
Росія (не)збирається нападати на Україну з Білорусі: де прихована маніпуляція

Ситуація біля українських кордонів є вкрай небезпечною і Росія може атакувати знову будь-якої миті, у тому числі з території Білорусі.

Про це під час брифінгу 18 січня повідомила прессекретарка Білого дому Дженніфер Псакі.

Вона нагадала, що президент Російської Федерації Володимир Путін стягнув до кордонів України 100 тисяч військових і створив цю кризу. Також нещодавно країна-агресорка перекинула свої війська до Білорусі для проведення спільних навчань біля кордону з Україною.

Проте з такою заявою Білого дому не згодні в посольстві Росії в США. Там нещодавно заявили, що «не збираються ні на кого нападати» і озвучили кілька пропагандистських меседжів.

«Брехунець» проаналізував головні тези і розібрав, що з цією заявою не так.

ТЕЗА 1. «Россия ни на кого не собирается нападать. Практика перемещения войск на собственной земле – наше суверенное право. Призываем прекратить истерики и не нагнетать напряженность вокруг проблемы Донбасса. А главное - не подталкивать «горячие головы» в Киеве к новым провокациям».

ПЕРЕВІРКА

По-перше, Росія не просто «не збирається ні на кого нападати», вона це зробила майже вісім років тому – саме стільки триває російсько-українська війна, а це анексія Криму та окупація частини Луганської та Донецької областей. Тому слова про ненапад – це брехня.

По-друге, щодо переміщення військ «по власній землі». Білорусь – це поки що не територія Росії, хоч Кремль вже отримав повний контроль над Лукашенком. І те, що Росія називає територію Білорусі своєю – брехня і маніпуляція.

По-третє, у посольстві Росії в США вважають, що Україну намагаються підштовхнути до «нових провокацій». Це чергове «переведення стрілок» із країни-агресора (Росії) на жертву (Україну) і намагання видати свої злочини та провокації за злочини України.

Також ця теза – намагання показати Україну як таку, що позбавлена суб’єктності у вирішенні як міжнародних, так і внутрішніх питань. Начебто, замість нас все вирішують більші гравці на політичній арені.

Така пропаганда постійно ллється як із офіційних російських джерел та ЗМІ, так і з вуст деяких українських політиків. До прикладу, ми вже розбирали схожу тезу про «зовнішнє управління Україною», тільки мова там йшла про ЄС.

ТЕЗА 2. «Если США на самом деле привержены дипломатическим усилиям по урегулированию внутриукраинского конфликта, им стоит отказаться от планов по поставкам новых партий вооружений для ВСУ».

ПЕРЕВІРКА

По-перше, Росія називає свій напад на український Донбас – «внутрішньоукраїнським конфліктом» і це, звісно ж, брехня. Повторимось, майже вісім років тому Росія напала на Україну і до цього дня продовжує вбивати наших громадян. І називаючи це внутрішнім конфліктом України, посольство Росії в США озвучує небезпечну пропаганду.

По-друге, що стосується поставок нових партій озброєння для Збройних сил України. У той час, коли ситуація біля кордонів України не змінюється і Росія нарощує військову присутність, країни, які займають антиросійську позицію (США, Британія тощо), розуміють, що це може становити загрозу й для них.

І в цій ситуації дипломатичні зусилля надважливі, проте Україна також має бути готовою і володіти озброєнням, яке дозволить адекватно відповідати ворогу. Росії це, звісно ж, невигідно. Тому коли інші держави підтримують нашу країну новою зброєю (як-от нещодавно Британія), у росіян починається чергова істерика, підкріплена провокаціями.

Читайте також: Російські ЗМІ тиражують фейк про білоруські винищувачі у повітряному просторі України

Коментар
19/05/2022 Четвер
19.05.2022