стрічка

Волинські ЗМІ розігнали фейк про виступ Вакарчука на вечірці російського мільярдера

26 Грудня 2021, 08:00
Волинські ЗМІ розігнали фейк про виступ Вакарчука на вечірці російського мільярдера 6784
Волинські ЗМІ розігнали фейк про виступ Вакарчука на вечірці російського мільярдера

На Волині поширили інформацію про те, що фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук у новорічну ніч начебто виступатиме на закритій вечірці у Юрмалі в російського мільярдера Юрія Шефлера.

Проте згодом виявилося, що це неправда. Інформацію спростували самі музиканти на офіційній сторінці у Facebook.

Перевірка

ФЕЙК, МАНІПУЛЯЦІЯ

Неправдиву інформацію про виступ Вакарчука у російського мільярдера 24 і 25 грудня поширили кілька волинських інформаційних видань, зокрема Волинські новини й ВолиньUA. З обох сайтів можна перейти на першоджерело – підсанкційне видання «Страна.UA», яке волинські ЗМІ назвали «Країна».

Ще у серпні проросійський сайт «Страна.UA» заблокували в Україні у зв’язку з тим, що його головний редактор Ігор Гужва потрапив під санкції РНБО. Згодом видання «воскресили» за новою вебадресою. Цей ресурс неодноразово публікував фейкову і маніпулятивну інформацію та російську пропаганду, спрямовану на дестабілізацію ситуації в Україні.

Цього разу сайт опублікував інформацію, яка не має нічого спільного з дійсністю: начебто фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук поїде давати концерт на закритій вечірці у «горілчаного короля» з Росії і отримає за це 220 тисяч євро.

Цю інформацію спростували 25 грудня на офіційній Facebook сторінці гурту «Океан Ельзи». З’ясувалося, що новий рік  музиканти святкують у Києві.

«Ми, Океан Ельзи, не маємо виступів в новорічну ніч. Святкуємо цей Новий рік в Києві, як кожен собі давно і запланував: хтось з родиною вдома, хтось в гостях з друзями», – йдеться у дописі.

ВИСНОВОК

Новина про поїздку Вакарчука на закриту новорічну вечірку до російського мільярдера – фейк. Можна здогадатися, що співака хотіли прирівняти до українських артистів, що не гребують їздити на «заробітки» до Росії, і це відверта російська пропаганда. Вона спрямована на те, щоб дискредитувати ім'я українського музиканта і колишнього нардепа. 

***

 

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.

Читайте також: «Київ готується до надзвичайного стану»: на Волині сіють паніку щодо вторгнення РФ в Україну

Коментар