стрічка

На Волині вакцинація від дифтерії, кашлюку і правця не дотягує до норми

12 Грудня 2021, 12:00
Рутинна вакцинація дітей 332
Рутинна вакцинація дітей

На Волині рівень охоплення дітей вакцинацією, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, за 10 місяців поточного року вищий, ніж в середньому по Україні. 

Про це розповіла головна спеціалістка управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко під час брифінгу Волинської ОДА, 10 грудня, йдеться на сайті Волинської ОДА. 

Зокрема, Людмила Рожко зазначила: «В області хороший показник охоплення вакцинацією проти кору дітей в один та шість років. Саме тому в області протягом останніх двох років дане захворювання не реєструвалося».

Відтак, на Волині перше щеплення у віці до 1 року станом на 1 листопада цього року отримали 83,9%. Друге щеплення (у шість років) отримали 85,3 % дітей.

Не менш небезпечними хворобами, вакцинація проти яких обов’язкова, залишається дифтерія, кашлюк та правець.

«Рівень охоплення вакцинацією проти цих хвороб на Волині не є таким, що відповідає рекомендаціям, – зазначила спікер. – Закликаю батьків ще раз подумати про те, що дифтерія, кашлюк та правець це важкі захворювання з серйозними наслідками. Проти цих хвороб, згідно з календарем щеплень, вакцинуємося до 16 років в дитячому віці.  Дорослі мають ревакцинуватися від дифтерії й правця кожні 10 років: у 26, 36, 46, 56, 66 і далі. Якщо людина відмовляється від щеплення або робить їх не за графіком, існує ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб. Тому закликаємо дорослих долучитися до свого захисту та захисту своїх дітей».

Рівень охоплення дітей вакцинацією проти поліомієліту на Волині, за словами Людмили Рожко, є теж досить непоганий. Зокрема, хороший показник вакцинації серед дітей шестирічного віку, він становить – 69,4%.

З 2002 року вакцина від гепатиту B внесена до Національного календаря профілактичних щеплень і є обов’язковою для дітей. Її роблять безплатно в пологовому будинку та два рази протягом першого року життя.

«Гепатит B серйозне захворювання, яке в разі зараження потребує лікування протягом всього життя», – зазначила Людмила Рожко.

За даними управління охорони здоров’я облдержадміністрації на Волині щеплення проти гепатиту B протягом 10 місяців отримали у пологових стаціонарах – 68,6% дітей, до року (ВГВ-3) – 72,2%.

Слід зауважити, що незважаючи на пандемію коронавірусної хвороби, рутинна вакцинація продовжується з дотриманням усіх карантинних норм, залишається важливою та необхідною для збереження життя і здоров’я наших дітей.

Читайте також: Волинь: в немовляти лікарі діагностували туберкульоз

 Світовий банк виділить Україні 150 мільйонів доларів на вакцинацію від COVID-19

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація. 

 

 

Коментар
20/05/2022 П'ятниця
20.05.2022