стрічка

Тисяча за вакцинацію: шахраї пишуть українцям від імені МОЗ

06 Грудня 2021, 18:18
Тисяча за вакцинацію: шахраї пишуть українцям від імені МОЗ 3885
Тисяча за вакцинацію: шахраї пишуть українцям від імені МОЗ

У мережі поширюють неправдиві повідомлення нібито від імені Міністерства охорони здоров’я, в яких пропонують користувачам надати контактні дані для виплати 1000 гривень людям, які завершили повний курс щеплення від COVID-19. 

У цих повідомленнях шахраї просять надіслати номери карток та інші персональні дані, які нібито необхідні для  виплати коштів на банківські рахунки. Про це повідомляють у пресслужбі МОЗ України.

Такі звістки надходять користувачам у месенджерах, через звичайні смс-повідомлення, а також трапляються у соціальних мережах та рекламних банерах. 

«Міністерство не має жодного відношення до цих повідомлень! МОЗ застерігає: не довіряйте подібним шахрайським методам виманювання грошей та персональних даних! Шахраї можуть скористатися вашими даними для зняття коштів з карток. Небезпечно повідомляти будь-яку інформацію про свої банківські картки, зокрема про строк дії та CVV!» – йдеться у повідомленні.

Нагадуємо, що програма цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину «єПідтримка», яку анонсував Президент України, розпочнеться 19 грудня та триватиме 12 місяців. У рамках програми повністю щеплені від ковіду українці зможуть гарантовано отримати від держави 1000 гривень на віртуальні картки через сервіс «Дія». Також розробляють механізм отримання коштів для тих громадян, хто цим сервісом не користується. 

Передбачають, що за ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концерт або купити квитки на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати книжки. Тим самим підтримуючи українських підприємців у складні часи карантинних обмежень.

Ця тисяча гривень не буде підлягати оподаткуванню. Крім того, її отримання жодним чином не вплине на нарахування субсидій.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024