стрічка

Чи справді інсульт є головним убивцею українців

03 Грудня 2021, 20:47
Чи справді інсульт є головним убивцею українців 1537
Чи справді інсульт є головним убивцею українців

У волинському сегменті Facebook користувачі кілька тижнів активно обговорюють інформацію, що інсульт є головним вбивцею українців, тож, з огляду на це, МРТ судин мозку начебто повинні робити в примусовому порядку, як і аналізи на холестерин.

Допис, який став вірусним і отримав сотні коментарів та понад 42 тисячі поширень, опублікував на своїй сторінці користувач Микола Колінько. Також пост поширили у спільноту «Я люблю Любешів».

Учасники групи активно відреагували на публікацію вподобайками, коментарями та репостами. 

Дехто з коментаторів одразу повернув цю тему на «коронавірусний» лад, стверджуючи, що його небезпека перебільшена, а вакциновані мають більше шансів захворіти, аніж нещеплені. Мовляв, в період пандемії люди забули про інші хвороби, а кошти, витрачені на боротьбу з COVID-19, було б доцільніше спрямувати на лікування онкохворих.

ПЕРЕВІРКА

Дійсно, як повідомляють у Центрі громадського здоров’я,  ішемічна хвороба серця та інсульт є основними причинами смертності. За даними Держстату, за вісім місяців 2021 року через хвороби систем кровообігу померли 306 тисяч людей: 213 тисяч людей померли від ішемічної хвороби серця, а 53 тисячі – від цереброваскулярних захворювань, тобто інсульту.

Від злоякісних утворень протягом січня-вересня 2021 року померли понад 55 тисяч українців. Ускладнення від коронавірусу знаходяться на третій позиції смертності, протягом восьми місяців через це померли 40 тисяч людей.

Однак, розберемося, чому вірусний допис – це все ж таки маніпуляція. По-перше, автор натякає, що інсульт – небезпечніший за COVID-19, проте порівнювати ці дві хвороби – некоректно, адже вони мають різну етіологію. Інсульт – це раптове порушення кровопостачання ділянки головного мозку чи спинного мозку людини і не передається від людини до людини. Тоді як COVID-19 – інфекційне захворювання, спричинене коронавірусом SARS-CoV-2, яке передається від зараженої людини при кашлі, чханні і тривалому контакті.

По-друге, коронавірусна хвороба  має специфічний вплив на організм і здатна впливати на інші недуги, при цьому змінюючи їх перебіг. Як зазначають на сайті Національної академії медичних наук України, навіть якщо людина перехворіла на СOVID-19 у легкій формі, вірус завдає організму такого удару, що його наслідки відчуватимуться ще довго.

По-третє, автор своїм дописом дискредитує введені карантинні обмеження, які покликані запобігти поширенню COVID-19 на території країни.  

Щодо вакцинації, яку теж неодноразово згадують користувачі соцмережі у коментарях, то щеплення на 100% не убезпечує від хвороби. Так, вакциновані люди також можуть захворіти на  коронавірус, проте вони перенесуть хворобу значно легше. Отже, оскільки вакцина убезпечує від важкого перебігу хвороби, знижується ризик смертності.

ВИСНОВОК

Автор своїм дописом дискредитує введені карантинні обмеження.

Ішемічна хвороба серця та інсульт є основними причинами смертності. Проте, згідно зі статистикою, смертність від COVID-19 також є високою.

Допис про те, що інсульт – головний вбивця українців – маніпуляція, адже автор порівнює дві хвороби, які мають різне походження і обидві є небезпечними для життя.

***

 

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.

Читайте також: Коронафейк про ковід-бактерії «воскресили» та розповсюджують на Волині

Коментар
11/09/2024 Середа
11.09.2024