стрічка

Острозькій багатопрофільній лікарні обрали нового керівника: як проходив конкурс

01 Грудня 2021, 09:00
Острозька лікарня 350
Острозька лікарня

В Острозі провели конкурс на заміщення вакантної посади директора КНП «Острозька багатопрофільна лікарня» Острозької міської ради.

Подія відбулася у понеділок, 29 листопада. 

На вакантне місце претендували лише два кандидати – Віталій Бойко та Сергій Мороз.

Окрім цього, було шестеро членів комісії, які перевіряли пакет документів та визначали переможця конкурсу.

Першим представив себе Віталій Бойко, травматолог Острозької лікарні, який презентував свій план розвитку комунального закладу. Він розповів про те, які недоліки має заклад і як їх виправити.  

Наступним був Сергій Мороз, який до цього займав управлінські посади, зокрема на залізниці. У своїй промові він розповів про способи прибутку для комунального підприємства.

До конкурсу виникає низка питань

  • До законності проведення.

Законодавством визначено, що керівники закладів охорони здоров’я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров’я на конкурсній основі (ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я, п. 2 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабміну від 27.12.2017 р. № 1094).

Тобто закон вимагає, щоб власник визначив конкретний виконавчий орган управління, який був би уповноважений на проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров'я.

Для цього органи місцевого самоврядування приймають окремий Порядок проведення конкурсу, в якому визначають який саме орган уповноважений його проводити.

Цікаво, що на розгляд серпневої сесії виносився проєкт рішення, яким пропонувалось затвердити такий порядок. Згідно з цим проєктом рішення щодо проведення конкурсу мала приймати міська рада як орган управління. Однак його не прийняли.

Статутом острозької лікарні також передбачено, що саме Острозька міська рада як засновник організовує та проводить конкурс на зайняття посади керівника підприємства.

Не зважаючи на це, Острозький міський голова 4 жовтня цього року своїм розпорядженням самостійно оголосив конкурс на заміщення вакантної посади керівника лікарні.

З цього логічно мало б слідувати, що міський голова є «уповноваженим виконавчим органом міської ради», але рішень про уповноваження міського голови проводити конкурс Острозька міська рада не приймала та й міський голова очевидно не є «виконавчим органом», оскільки стаття 11 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що виконавчими органами рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Тому питання про законність призначення конкурсу міським головою залишається відкритим.

  • До документів, поданих для участі у конкурсі

Згідно з п. 24 Порядку конкурсна комісія перевіряє документи, подані претендентами щодо відповідності установленим вимогам та приймає рішення про допуск претендентів до конкурсу або відхилення їх кандидатур.

В оголошенні про проведення конкурсу серед переліку документів, які подаються претендентом для участі у конкурсі, міститься «конкурсна пропозиція обсягом не більше 15 сторінок друкованого тексту в паперовій та електронній формі».

У кандидата Сергія Мороза була відсутня конкурсна пропозиція в електронній формі, що конкурсна комісія з невідомих причин «пробачила» кандидату.

  • До відкритості конкурсу

Згідно з Порядком представники засобів масової інформації мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час розкриття пакетів документів, поданих претендентами, їх розгляду, під час заслуховування конкурсних пропозицій учасників та оголошення результатів конкурсу.

Орган управління забезпечує ведення відеозапису засідання конкурсної комісії під час заслуховування конкурсних пропозицій учасників. Відеозапис такого засідання конкурсної комісії оприлюднюється на офіційному вебсайті органу управління не пізніше наступного дня з дати проведення засідання та зберігається на відповідному вебсайті не менше одного року (наразі ми такий на сайті не знайшли).

Проте голова конкурсної комісії Олександр Харчук не дозволив представникам ЗМІ, присутнім на конкурсі, бути присутніми під час прийняття рішення конкурсною комісією та оголошення результатів конкурсу.

Результати конкурсу

Віталій Бойко отримав три голоси від двох представників лікарні та від одного представника профспілки лікарні, але рішення залишилося за трьома голосами представників Острозької міської ради, які обрали Сергія Мороза.

 

Коментар
17/01/2022 Понеділок
17.01.2022
16.01.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром