стрічка

У Ковелі перевірили пункт підтримки «Дії», де допомагають отримати сертифікат вакцинації

20 Листопада 2021, 10:05
Мстислав Банік відвідав пункт Команди підтримки Дії у Ковел. 494
Мстислав Банік відвідав пункт Команди підтримки Дії у Ковел.

Керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік відвідав пункт Команди підтримки «Дії» у Ковелі.

Пункт Команди підтримки «Дії» у Ковелі працює у пункті масової вакцинації населення, який відкрили у приміщенні Ковельської стоматполіклініки на вулиці Незалежності, 75. Його можна легко знайти за наліпками, які розміщені на стінах і дверях.

Пункт Команди підтримки Дії
Пункт Команди підтримки Дії

Пункт Команди підтримки Дії
Пункт Команди підтримки Дії

Посадовець разом з делегацією відвідав кабінет щеплення і сам зал очікування, де працює пункт підтримки.

Мстислав Банік спільно із заступницею голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Вікторією Левчук перевірив роботу пункту та розповів про мету створення пунктів офлайн-допомоги, зручність отримання СOVID-сертифікатів у Дії. Також він допоміг розібратися у додатку дівчині, яка саме вакцинувалася і підійшла до пункту, щоб зробити сертифікат.

Команда Міністерства цифрової трансформації України спільно з регіональними командами цифровізації України відкриває офлайн-пункти допомоги з отримання СOVID-сертифікатів в областях країни. На Волині такі пункти за підтримки Волинської ОДА і міської ради вже працюють у містах Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський та Рівненській територіальній громаді.

Команда підтримки Дії може:

  • розповісти про види СOVID-сертифікатів та шляхи їх отримання;

  • проконсультувати або допомогти подати заявку на отримання СOVID-сертифіката на порталі та в застосунку Дія;

  • підкаже, куди звернутись і які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема на боці лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення);

  • визначити помилку генерування сертифіката;

  • розкаже, що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з пів року до 365 днів;

  • допомогти увійти на портал Дія;

  • допомогти з отриманням КЕП для входу на портал Дія.

 

«Є велика кількість людей, яка вперше встановлює «Дію». Питання не в тому як завантажити? А як вперше скористатися?  Тому що є люди, які вже користувалися. Розуміють, що є документ, QR-код. Але інколи потрібна така підказка і з урахуванням того, що COVID-сертифікат стає обов'язковою, невід'ємною частиною нашого щоденного життя. Тому краще не вдома з цим всі розбиратися, а отримати консультацію тут прямо на місці, поки чекаєш після щеплення», – каже Мстислав Банік.

«І додатково, якщо лікар допустив якусь помилку чи потрібно щось виправити, якраз є можливість одразу це зробити. Оскільки, щеплення є медичними даними і абсолютно кожен укол – лікар підписує своїм особистим електронним підписом. Відповідно, а ні я, ні мер чи губернатор, чи Міністр охорони здоров'я не може виправити чи змінити ці дані. Наші волонтери можуть допомогти, підказати, до кого треба – спрямувати», – пояснює посадовець. 

За словами відомства, інколи COVID-сертифікат не з'являється у додатку «Дія» через неправильно внесені дані.

«Інколи бувають такі помилки, які відбуваються не на боці лікаря, який робив щеплення, а є питання із здвоєнням або якимись помилковими даними в медичній інформації, яку вносив сімейний лікар. Вчора, у Львові ми спілкувалися і була така сама ситуація. Довелося відправляти людей виправляти дані у сімейного лікаря. Для того, щоб можна було згенерувати сертифікат. Таких питань є доволі багато», – відзначає посадовець. 

У такі моменти пункт допомоги відіграє велику роль. Мстислав Банік також розповів, що робити людям, якщо вони не хочуть користуватися додатком.

«Центр масової вакцинації тут відіграє велику роль. Інколи, людям складно користуватися цифровими продуктами. Тому така підтримка – вона дуже цінна. Для тих – у кого немає смартфона. Або не хоче встановлювати мобільний застосунок. Можна через портал https://diia.gov.ua/ згенерувати паперовий сертифікат, він також матиме QR-код, його можна роздрукувати і мати при собі», – сказав Мстислав Банік.

На запитання кореспондентки Район.Ковель заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Вікторія Левчук розповіла, що дані пункти допомоги відкрили внаслідок домовленостей Міністерства, Волинської ОДА, Ковельської РДА, Ковельського міського голови Ігоря Чайки

«Цим проєктом ми показуємо, що спільними зусиллями ми можемо допомогти один одному і створити ефективні послуги в державі», – сказала Вікторія Левчук.

 

 

Коментар
24/01/2025 Четвер
23.01.2025