стрічка

Майже 11 тисяч декларацій уклали лікарі «первинки» у Локачах

22 Жовтня 2021, 10:11
У Локачинському центрі первинної медико-санітарної допомоги уклали з пацієнтами 10 760 декларацій. ІНФОГРАФІКА 213
У Локачинському центрі первинної медико-санітарної допомоги уклали з пацієнтами 10 760 декларацій.

У Локачинському центрі первинної медико-санітарної допомоги уклали з пацієнтами 10 760 декларацій.

Деталізовану статистику щодо вибору лікаря первинної медичної допомоги демонструє аналітична панель Національної служби здоров'я України станом на 21 жовтня, передає кореспондентка Район.Локачі.

Найбільше декларацій лікарі уклали із пацієнтами вікової групи 40-64 роки – 2 373 декларації. Найменше із пацієнтами віком 0-5 років – 152 декларації.

Нижче ви можете ознайомитися з кількістю декларацій у кожного лікаря:

Довідково: заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали. 

 

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації — електронний: уповноважена особа закладу ПМД (в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо) внесе ваші дані в систему.

Якщо ви офіційно задекларували вибір свого лікаря, гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар.

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

Підписуйтеся на Район.Локачі у фейсбуці, де оперативно оновлюється інформація та приєднуйтеся до нас в інстаграмі, де лише найцікавіші новини та анонси подій.

 
Коментар
28/01/2022 П'ятниця
28.01.2022
27.01.2022