стрічка

У Луцьку проходить завершальний етап Всеукраїнського конкурсу читців

18 Жовтня 2021, 11:15
Леся Українка 209
Леся Українка

У Луцьку впродовж трьох днів проходитиме завершальний етап XXIV Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки.

Захід відбуватиметься з 18 по 20 жовтня. Про це повідомили на сторінці Департаменту культури в фейсбуці.

Конкурс заснований Національною спілкою театральний діячів України 1996 року до 125-річчя від дня народження Лесі Українки. Його організатором і натхненником був голова Спілки театральних діячів України, талановитий режисер театру і кіно, відомий політик, народний артист України Лесь Танюк

 Читайте також: У Прилуцькому обрали переможців конкурсу плакатів про Лесю Українку та Габріелю Запольську

Декілька разів конкурс проходив у Києві, згодом перейшов до міста Ялта. Після анексії Криму Росією у 2014 році конкурс проводиться на Волині, у Луцьку, на базі Волинського академічного обласного театру ляльок.

У 2020 році, враховуючи обмеження, які встановлені Урядом України у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, конкурс проводився онлайн.
Згідно з положенням, у конкурсі беруть участь професійні актори театрів та концертних організацій, студенти мистецьких ВНЗ віком до 35 років. Конкурсанти, які успішно пройшли відбірковий тур, запрошуються до участі у завершальному етапі творчого змагання.

Читайте також: Не закуті в іконостас. Олександр Грехов про «живу» Лесю та святкування ювілеїв

Цьогоріч на Волині конкурс буде проходити вже увосьме. У ньому братимуть участь молоді актори та студенти вищих навчальних закладів культури і мистецтв з Києва, Харкова, Запоріжжя, Херсона, Житомира, Львова та Луцька – всього 19 конкурсантів.
Оцінюватиме витупи конкурсантів журі у складі провідних українських митців театру і кіно. Голова журі – Тарас Жирко, актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, актор театру і кіно, театральний режисер, народний артист України, лауреат Премії імені Івана Котляревського.
Конкурс проводиться за підтримки Волинської обласної ради, Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації, Луцької міської ради.

Читайте також: Як про Лесю Українку говорили по-новому в «POETY. Діалог поколінь»

План проведення конкурсу:
18 жовтня
15:30 Урочисте відкриття (Біля пам’ятника Лесі Українці, Театральний майдан);
19 жовтня
10:00 – 13:00 І тур конкурсу. Виконання творів Лесі Українки;
15:30 – 16:00 Презентація видань редакції журналу «Кіно-Театр».
20 жовтня
10:00 – 13:00 ІІ тур конкурсу. Виконання творів української класичної та сучасної поезії і прози;
17:30 – 19:00 Урочисте закриття конкурсу.
Нагородження переможців. Гала-концерт.
У фоє театру експонується виставка робіт учнів Луцької художньої школи, присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки.
Усі заходи – Волинський академічний обласний театр ляльок (вулиця Кривий Вал, 18). Вхід – вільний.
Коментар
27/11/2021 П'ятниця
26.11.2021