стрічка

Як поміняти картридж у фільтрі для води

13 Жовтня 2021, 09:56
Щоб система фільтрації води у вашій домівці функціонувала довго та ефективно, потрібно вчасно замінити картридж для фільтра РЕКЛАМА 4420
Щоб система фільтрації води у вашій домівці функціонувала довго та ефективно, потрібно вчасно замінити картридж для фільтра

Щоб система фільтрації води у вашій домівці функціонувала довго та ефективно, потрібно вчасно замінити картридж для фільтра.

Існує велика кількість засобів для фільтрації води, проте усіх їх об’єднує одне – потреба у заміні певних елементів конструкції. Тож якщо якість та смак відфільтрованої води перестали влаштовувати, скоріше за все, проблема саме у фільтрі, що давно не замінювався.

Про те як функціонує обслуговування різних домашніх систем фільтрації для води, варто поговорити докладно. 

Як замінити картридж у проточному фільтрі

Наразі особливої популярності набули проточні фільтри, що мають вигляд трьох колб. Кожна з ланок системи має свій картридж. Перший з них виготовляють з поліпропілену, його основним завданням є затримка твердих нерозчинних часток з води, представлених піском, іржею, мулом та накипом. Другий картридж покликаний знизити у воді вміст металів, солі жорсткості та марганцю. Третій же картридж потрібен для видалення з рідини хлору та органічних домішок, таким чином покращуючи її смак та запах. 

А от яким чином виглядає алгоритм заміни картриджів:

  1. Перекрити подачу води до фільтрів.
  2. Відкрити кран, щоб тиск зменшився і від’єднати фільтр було б набагато простіше.
  3. В комплекті з проточним фільтром завжди є спеціальний ключ. Використати його для викручування колб.
  4. Обережно вийняти старі картриджі із кожного з фільтрів. Бажано знизу підставити яку-небудь посудину, щоб туди могли стекти залишки води.
  5. Вилити залишки води та промити колби. Важливо не використовувати при цьому мийні засоби, оскільки вони будуть забруднювати всю воду, що буде відфільтровуватись.
  6. Перевірити гумові прокладки, що знаходяться на передній стороні кожного з картриджів. Вони мають бути м’якими та еластичними. Їх також варто помити.
  7. Помістити у свіжовимиту колбу нові картриджі. У кожен з них потрібно налити воду, щоб та рідина, що піде у них після очищення, не пошкодила бульбашками повітря мембрану.
  8. Повільно закрутити фільтр
  9. Перевірити герметичність закріпленого фільтра. Для цього потрібно викрутити кран та подивитись, чи не буде витікати вода у місці з’єднання головки та фільтру. Якщо вода все ж просочується, потрібно перекрити воду та сильніше закрутити фільтр.

Як замінити картридж у фільтрі-глечику

Фільтр-глек став розповсюдженим завдяки своїй простоті та утилітарності. Проте цей різновид системи фільтрації також потребує регулярної заміни картриджу. Перш за все, потрібно знати модель елементу конструкції, для чого перед походом у магазин краще її записати або й взяти використаний картридж з собою. Крім того, краще купити одразу 3-6 картриджів, щоб позбавити себе необхідності часто навідуватись за ними.

Порядок заміни цього картриджу буде таким:

  1. Витягнути з корпусу використаний картридж.
  2. Ретельно промити всі деталі фільтру.
  3. Покласти новий картридж у посудину з водою та потрусити, щоб звідти вийшли бульбашки повітря. Для цього можна скористатись самим глеком.
  4. Встановити новий картридж в отвір.
  5. Пропустити крізь елемент фільтрації дві порції води, щоб позбавитись від мікроскопічних залишків пилу.

Після виконання цих дій можна користуватись фільтром. Важливо пам’ятати про регулярність заміни картриджів. Для фільтрів глечиків потрібно проводити заміну раз у 2-3 місяці.

Як замінити картридж у фільтрі зворотного осмосу

Фільтр зворотного осмосу уособлює цілу фабрику з переробки брудної води на чисту. Відповідно й кількість елементів, що потребують періодичної заміни, тут буде набагато більшою. Їх перелік виглядає так:

  • префільтри;
  • мембрана;
  • постфільтр;

Враховуючи, що картриджів для префільтрів у конструкції три штуки, то заміняти їх потрібно за аналогією із проточним фільтром. Заміну варто проводити не рідше, ніж раз на пів року.

Мембрана уособлює собою основу для очищення води. Цей конструкційний елемент потрібно заміняти щорічно. Під час цього потрібно перекрити воду та відкрити кран, щоб із системи пішов зайвий тиск. Для викручування потрібно скористатись спеціальним ключем, що йде у комплекті із фільтром. Саму мембрану можна витягнути плоскогубцями. Під час встановлення нової мембрани краще до неї доторкатись виключно з країв, щоб на решітку не потрапили бактерії зовні. 

Експерти рекомендують разом із мембраною також проводити заміну постфільтру. Для цього також потрібно виконати перекриття води та злити її залишки шляхом відкриття крану. Перед тим, як знімати старий постфільтр, потрібно зняти з нього всі трубки та кліпси. Після заміни варто перевірити систему на герметичність. 

Скориставшись порадами, наведеними вище, можна з легкістю самостійно замінити картридж. Потрібно лише знати чітку послідовність дій.  

 

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024