стрічка

На Ківерцівщині збудували амбулаторію з житлом для лікарів

15 Вересня 2021, 17:23
Новозбудована амбулаторія в Журавичах 599
Новозбудована амбулаторія в Журавичах

У рамках робочої поїздки до Ківерцівської територіальної громади голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко спільно із заступницею Людмилою Тимощук проінспектували новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини у селі Журавичі

Про це інформує Управління інформаційної та внутрішньої політики Волинської облдержадміністрації.

Медичний заклад збудували «з нуля» за кошти державної субвенції місцевим бюджетам на розвиток сільської медицини. Будівельні роботи на об’єкті розпочали у 2020 році та в цьому році будівництво завершилось. Загальна вартість робіт склала понад 8 мільйонів гривень, з яких 300 тисяч гривень – кошти місцевих бюджетів. 

Відтак, сьогодні у селі Журавичі постала сучасна амбулаторія, яка не лише покращила інфраструктуру села. Відтепер медичний персонал буде працювати у комфортних мовах, а місцеві жителі зможуть отримувати якісніші медичні послуги. 

Слід зазначити, що наразі амбулаторія повністю готова обслуговувати мешканців Журавич та навколишніх сіл. За кошти субвенції заклад також оснащений медичним обладнанням, у тому числі телемедичним (на суму 102,9 тисячі гривень), а також цьогоріч придбали службовий автотранспорт для медичних працівників (вартістю 492,5 тисячі гривень). 

Відтак, на наступному тижні тут зможуть приймати перших пацієнтів. 

Просторі кабінети, сучасне внутрішнє оздоблення приміщень, елементи інклюзії та електричні панелі для обігріву – це не весь перелік того, що зроблено в медичному закладі. 

Не менш значущим є те, що у будівлі передбачене помешкання для медичного персоналу (дві кімнати, кухня та санвузол). Наразі в амбулаторії працює один лікар, але тут матимуть змогу працювати два лікарі, що значно покращить якість та оперативність надання медичних послуг. 

«Хочу сказати, що в державі все робиться для того, щоб якісна медицина стала доступною як для жителів великих міст, так і маленьких сіл, – зазначив Юрій Погуляйко. – Загалом на Волині за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини за два роки збудовали 22 амбулаторії, ще 15 – реконструйовали».

Очільник області подякував усім причетним до будівництва такого потрібного медичного закладу та побажав медичним працівникам і жителям села міцного здоров’я та добробуту в родинах. 

Своєю чергою, ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук зауважив, що за кошти міського бюджету планують облагородити територію навколо амбулаторії. До слова, старе приміщення колишньої АЗПСМ, за словами голови громади, планують переобладнати під соціальне житло.   

Перебуваючи з робочим візитом на Ківерцівщині, очільник області оглянув також відкриті цьогоріч спортивний комплекс та дитячий майданчик у селі Тростянець. Сучасний великий стадіон з біговими доріжками, трибунами, роздягальнями та душовими. А ще тут є тенісний корт, поля для занять баскетболом, волейболом і тенісом. 

Читайте також: У трьох громадах Ківерцівщини виявили інфікованих коронавірусом

Коментар
27/05/2022 П'ятниця
27.05.2022