стрічка

Лучанин заснував автомайстерню, де працюють люди з інвалідністю

07 Червня 2021, 12:15
Лучанин заснував автомайстерню, де працюють люди з інвалідністю 517
Лучанин заснував автомайстерню, де працюють люди з інвалідністю

У першій на Волині автомайстерні «Поршень», де працюють люди з інвалідністю, звичайні транспортні засоби ремонтують і переобладнують на ручне керування.

 Автоклуб для людей з інвалідністю діє в Луцьку сьомий рік, його заснував лучанин Валентин Шабунін. Про це йдеться в сюжеті Суспільного.

За цей час тут переобладнали сотню автомобілів як вітчизняного, так і іноземного виробництва на ручне керування.

«Робимо так, що і для здорових людей є зручності. Може собі сісти та ногами управляти. А в тих що ноги не працює, то вона руками керує», – зазначив лучанин.

Одна з переобладнаних автівок їздить дорогами Сполучених штатів Америки. Автівку Валентин Шабунін допоміг переобладнати дистанційно, в режимі відеозв'язку.

«Дружина на візку, а чоловік ходячий. Жінка там навчається, а чоловік ніби супроводжувальний. Купив їй автомобіль, щоб вона могла на навчання їздити. Він мені подзвонив і зробив заміри, які потрібно. Ми зробили все і відправили, а я йому розказував, як і що куди поставити та підключити», – говорить засновник автоклубу.

Як розповів сам 41-річний Валентин Шабунін, у 2007 році потрапив в аварію. Травмував хребет і з того часу пересувається на візку. Чоловік за фахом інженер-механік, тому, каже, захоплення автомобілями не полишив.

Валентину після отриманої травми колега подарував «Запорожця». Каже: майстри, до яких звертався з приводу перебудови авто, відмовляли.

«Сидять там хлопці і кажуть, що «ми таких машин не робимо». А чому? Як Запорожця не робите? Ми тільки БМВ і Мерседеси. Кажу: якщо ти Запорожця не можеш зробити, то я тобі в житті не дав би зробити ні БМВ, ні Мерседеса», – говорить Валентин Шабунін.

Автоклуб «Поршень» – це єдина громадська організація в Україні, де працюють винятково особи з інвалідністю. Зараз в автоклуб шукають зварювальника, каже його засновник. Гроші тут беруть лише на витратні матеріали та запчастини.

Зараз на обліку в обласному департаменті соцзахисту на забезпечення автотранспортом перебуває 2 164 волинянина з інвалідністю. Зі слів спеціалістки відділу Катерини Захарко, із 2014 року гроші у Держбюджеті на ці цілі не закладені. Говорить: особи з інвалідністю мають право на забезпечення автомобілем, який завезений з-за кордону як гуманітарна допомога.

Із 2019 року і донині цією послугою скористалося 11 волинян з інвалідністю. Посадовиця додає: продати та передати керування автомобілем іншій особі не можна. Самі ж можуть їздити упродовж 10 років, потім перереєструвати машину у власність, каже Катерина Захарко.

Людям з інвалідністю, які перебувають на обліку у департаменті соцзахисту і не мають свого авто, держава щороку виділяє 527 гривень. Хто користується автівкою, має на бензин, ремонт та технічне обслуговування 400 гривень держдопомоги на рік.

Сам же засновник автоклубу «Поршень» Валентин Шабунін планує відкрити автошколу для людей з інвалідністю, де б вчилися їздити на ручному керуванні. Охочих навчитися, каже, є чимало. Чоловік додає: подібна автошкола зараз існує лише у Львові.

Читайте також: У Луцьку місцевий забудовник купив державне приміщення на вулиці Кравчука 

Приєднуйтеся до вайбер-чату Район.in.ua. Тільки найважливіші новини без спаму!

 
Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром